Обговорено питання подальшого співробітництва

Автор:  Прес-служба Держлісагентства
31.05.2018 09:37
Загальні новини
Володимир Бондар та Дамян Оражем обговорили питання подальшого співробітництва у рамках Меморандуму про співпрацю у галузі лісового господарства
Делегація українських лісівників на чолі з заступником Голови Держлісагентства Володимиром Бондарем, під час візиту до Республіки Словенія, продовжила вивчати досвід словенських колег щодо ведення лісового господарства. 
Зокрема, лісівники знайомилися з методикою заготівлі та транспортування деревини після вітровалу в гірських умовах, за допомогою канатної установки. 
Як зазначили словенські лісівники, розвиток електронного обліку деревини розпочато нещодавно. У Словенії, на відміну від України, зчитування інформації про заготовлену деревину проводиться з електронної вилки.
Також українська делегація оглянула лісові розсадники, де вирощується посадковий матеріал для штучного лісовідновлення, яке у Словенії становить лише 3%.
За словами керівника Лісової служби Словенії Дамяна Оражема, держава надає субсидії на створення лісових культур, якщо це передбачено лісовпорядним планом. У випадку штучного лісорозведення, після природних катаклізмів, держава надає субсидії на проведення лісовідновлення та придбання посадкового матеріалу як державній компанії, так і приватним власникам. 
Окрім того, як повідомив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, сторони обговорили напрямки подальшого співробітництва в рамках Меморандуму про співпрацю в галузі лісового господарства.
«Ми домовилися про зміцнення співпраці наукових установ, удосконалення законодавства у сфері лісового насінництва з огляду на адаптацію до вимог Євросоюзу. Буде також опрацьовано питання можливості отримання Україною лабораторного обладнання від Словенії», - зазначив Володимир Бондар.