Нарада з підсумків діяльності Чортківського лісгоспу – у цифрах і фактах

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
21.11.2017 02:00

        15 листопада в державному підприємстві «Чортківське лісове господарство» відбулася нарада під керівництвом директора Василя Фреяка та начальника управління Олега Яремка, за участю апарату підприємства, лісничих та їх помічників.

        Розглянули питання підсумків роботи з фінансово-господарської діяльності підприємства та ефективність використання лісоресурсів за дев’ятимісячний період поточного року.

        Так, від усіх видів рубок підприємством заготовлено 43,3 тисячі кубометрів, із них 23 тис. кбм (55%) – власними силами, 19,3 тис. кбм (45%) – суб’єктами підприємницької діяльності. Із них реалізовано 39 тис. кбм на суму майже 42 мільйони гривень. Перероблено 3,2 тис. кбм деревини, що становить 7,5% від загального обсягу заготівлі деревини на суму 7,333 тис. гривень. Випуск продукції з кубометра деревин становить 2306 грн. Рентабельність переробки становить 6,1%.

        Обсяг реалізації продукції становить 44722 тис. гривень або 122% до аналогічного періоду 2016 року. За словами доповідача з даного питання, головного економіста підприємства Наталії Брегін, значне зростання чистого доходу обумовлено підвищенням цін на лісопродукцію на внутрішньому ринку, яка формується на аукціонах із продажу необробленої деревини та зростанням доходів від продукції переробки власного виробництва.

        Чистий прибуток за звітний період становить 1,369 млн грн. Рентабельність підприємства – 2,4%.

        Підприємством вчасно здійснюється сплата всіх обов’язкових платежів і зборів до бюджетів усіх рівнів.

 За звітний період підприємством сплачено 15044 тис. грн до державного та місцевого бюджетів або 122% до аналогічного періоду 2016 року. Зокрема, понад 4 млн – ЄСВ, 1175 тис. грн збору за спецвикористання лісових ресурсів, 3740 тис. грн – ПДВ, 305 тис. грн – військового збору, і майже 4 млн грн – податки на доходи фізичних осіб.

        Середньооблікова чисельність штатних працівників становить 252 особи. За останні кілька років вона збільшувалася за рахунок відмови підрозділів підприємства від надання робіт та послуг суб’єктами підприємницької діяльності. Заробітна плата зросла на 130 відсотків порівняно з аналогічним періодом торік і становить 4061 грн.

        Капітальні інвестиції підприємства становлять 3,4 млн грн. Зокрема, здійснено оновлення основних засобів виробництва, придбано трактор МТЗ в Улашківське лісництво, автомобіль УАЗ для здійснення партулювань працівниками лісової охорони підприємства, обладнання для термотерапії насіння, а також допоміжну техніку – культиватори, плуг КЛБ, рубачі коридорів, а також обладнано павільйон притінення для вирощування лісових порід із закритою кореневою системою у Скала-Подільському та тепличний комплекс із вирощування декоративних саджанців із закритою кореневою системою в Колиндянському лісництвах. Крім того, 670 тисяч використано на ремонт нежитлових приміщень та кранівне обладнання на нижньому складі підприємства.

        Головний лісничий підприємства Роман Попіль поінформував присутніх про підсумки лісовиробництва за звітний період, а також охорону лісів від пожеж, незаконних рубок та порушень правил полювання.

        Так, за звітний період підприємством створено 143,3 га лісових культур, із них посівом жолудя дуба звичайного 104,4 га (174,4%), 7,9 га – нових лісів. Доповнення лісових культур виконано в повному обсязі, догляд за лісовими культурами проведено на площі 1670 із (1400 – план) гектарів. Закладено 121 тис. штук живців. Вихід стандартних живців становить 47 тис. штук, решта (39%) – залишено на дорощування. Закладено плантацій новорічних ялин 25 тисяч штук. Із закритою кореневою системою закладено 54462 штук лісових порід. Дуба звичайного – 29 тис. шт., сосни звичайної – 16 тис. шт., модрини – 6 тис. шт. Вирощено стандартного садивного матеріалу 1 млн 104 тис. штук.

        Заготовлено насіння лісових порід: хвойних 35 кг (ялина, сосна звичайна і чорна, модрина), дуба червоного 720 кг, горіха чорного – 400 кг, інших лісових порід (клен-явір, липа, калина) – 9 кг та 10,4 тонни дуба звичайного.

        За звітний період виявлено 13 випадків незаконних рубок деревини загальною кубомасою 24,32 кбм на суму 156,4 тис. грн. Відсоток відшкодування збитків по підприємству становить майже 50 відсотків. По 12 випадках (14,29 кбм) лісопорушників виявлено, суму збитків – 77,4 тис. грн відшкодовано добровільно. По 1 випадку (6,16 кбм на суму збитків 74295 грн), скоєному невиявленим лісопорушником у Гермаківському лісництві і зафіксованому під час перевірки лісовою охороною лісгоспу, матеріали передано в правоохоронні органи.

        Здійснено 39 рейдів із виявлення порушників мисливського законодавства, складено 16 протоколів на суму 3570 гривень. Укладено угоду з районним відділом поліції Борщівського району щодо спільних патрулювань мисливських угідь Борщівщини.

        Заступник директора, головний інженер підприємства Олександр Семанчук поінформував присутніх наради з ефективності використання лісосировинних ресурсів. Зокрема, щодо виконання освоєння лісосічного фонду в розрізі підрозділів підприємства, вивезення деревини на нижній склад підприємства та планових показників щодо цього до кінця року. Також було проаналізовано роботу цеху переробки низькосортної деревини, зокрема в площині ефективності його роботи, кількості й продуктивності працюючих та середньої заробітної плати зайнятих у сфері переробки. Так, рентабельність переробки деревини становить 6,1%. Випуск продукції з кубометра деревини – 2306 грн. На більш ніж удвічі зріс виробіток на одного працюючого порівняно з аналогічним періодом 2016 року і становить 50,9 тис. гривень. Середня заробітна плата становить 4160 грн. Основним видом готової продукції є пиломатеріали та пиляні заготовки.

        На завершення наради начальник Олег Яремко подякував колективу за роботу, відтак наголосив на тому, що враховуючи, що Чортківський лісгосп є найпотужнішим підприємством, відповідно й вимоги має ставити повсякчас значно вищі. А враховуючи те, що за рейтингом підприємство вибороло першість, – шлях обрано правильний.  

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ