На Тернопільщині запрацювала лінія шведської компанії ВСС

Автор:  прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
11.10.2019 11:42
Загальні новини
На Тернопільщині запустили лінію з вирощування саджанців із закритою кореневою системою придбаною у шведської компанії ВСС, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насіннєвих центрів і розсадників.
Тернопільське обласне управлінням лісового та мисливсього господарства  весною 2017 року відвідало надлісництва в Госцілєрадові Люблінського воєвудства (Польща), для того щоб ознайомитися із  комплексом  ВСС, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насіннєвих центрів і розсадників. В жовтні 2017 на виставці в м.Йончопінг (Королівство Швеція)  було досягнуто домовленості про співпрацю. В 2018 році  ВСС  два рази відвідувало підприємство для консультацій. В лютому 2019 року Тернопільщина переймає досвід  в Швеції та сторони підписують договір про купівлю лінії касет та установки рампового поливу. Поставка була в травні цього року, а  в червні відбувся  монтаж і запуск лінії.
08 жовтня 2019 року у Державному підприємстві «Чортківське лісове господарство» відбулося урочисте відкриття напівавтоматичної лінії посіву садивного матеріалу із закритою кореневою системою.
Для поліпшення посівних властивостей насіння підприємство використовує спеціальне обладнання для переробки насіння, для флотації, термотерапії та установка для обробки насіння хімічними препаратами проти грибкових захворювань.
 
В  комплекс обладнання входить:
  • Холодильна установка;
Побудовано спеціальні холодильні камери, як для зберігання насіння, так і для посадкового матеріалу, де підтримується оптимальна вологість і температура. Потрібні лише якісне насіння та субстрат.
У холодильній установці зберігаються насіння жолудя на наступні роки, їх засипають у бочки ємністю 55 л і при температурі – 3 º 5º С зберігають у стані біологічного спокою в холодильній камері.
Об'єм камери 37,3 кб.м,  кількість жолудя 9600 кг.
 
Лінія напівавтоматичного посіву компанії BCC (механізм подачі торфу, транспортери, змішувач, лункоутворювач, механізм посіву);
    
   


  • Теплиця для вирощування посадкового матеріалу;
 


  • Навіс притінення для дорощування посадкового матеріалу лісових  порід;
  


  • Поле дорощування з рамповим поливом для дорощування посадкового матеріалу лісових порід.
 
Технологія із закритою кореневою системою саджанців дає можливість майже 100% приживлюваності й великої стійкості насаджень до хвороб. Також це збільшує  час і можливості посадки – не тільки на весняний чи осінній час, а й навіть влітку.
Лінія з напівавтоматизованого посіву лісового насіння для вирощування саджанців із закритою кореневою системою дає за зміну майже 500 тис. штук касет з сіянцями.
 
Коротко розповімо про лісівничий та економічний аспекти використання садивного матеріалу із закритою кореневою системою:
  • Впровадження інтенсивних методів вирощування садивного матеріалу із застосуванням різних видів добрив і препаратів дає можливість (в стислі строки, протягом року) отримати крупномірний садивний  матеріал, який при висаджуванні на лісокультурну ділянку не втрачає енергії та інтенсивності росту оскільки зберігається цілісність кореневої системи і оптимальний баланс між корінням та наземною частиною.
  • Висока приживлюваність та збереженість (90-95%)  лісових культур, створених з використанням садивного матеріалу із закритою кореневою системою дає можливість:
-          розширити терміни  садіння, проводити садіння навіть у липні  садивним матеріалом, вирощеним у поточному році;
-          зменшити густоту культур без погіршення їх якісних характеристик;
-          зменшити кількість агротехнічних і лісівничих доглядів до віку переведення лісових культур у вкриті лісовою рослинністю землі;
-          скоротити терміни вирощування лісових культур до переведення їх у вкриті лісовою рослинністю землі та підвищити їхню якість.
  • Кращий ріст лісових культур та швидке їх зімкнення сприятиме більш швидкому та інтенсивному відновленню лісового середовища на зрубах.  
 Запровадження нових технологій допоможе частково розв’язати проблему всихання лісів, оновити насадження і перейти до вирощування лісів на засадах, наближених до природи лісівництва.
                                                                                        Автор: прес-служба Тернопільського ОУЛМГ