На Тернопільщині триває кампанія зі збору насіння жолудя

Автор:  Прес-служба ДП "Тернопільський лісгосп"
08.10.2018 11:08
Загальні новини
Про запаси посівного матеріалу твердолистяних порід для майбутньої лісокультурної кампанії завчасно дбають у державному підприємстві «Тернопільське лісове господарство».
За словами лісничого Мшанецького лісництва Ігоря Гуменюка, заготівля розпочалася швидше, чим зазвичай. Завдяки сприятливим погодним умовам урожайність жолудя оцінена, як добра. До збору врожаю залучають учнів шкільних лісництв.
Тільки в Мшанецькому лісництві заготовлять 1500 кг жолудя дуба звичайного та 200 кг насіння дуба червоного.
– Жолуді – дорогоцінний посадковий матеріал, який необхідний для відновлення дібров на території державного лісового фонду. Основною ж умовою зберігання жолудів є збереження високого вмісту в них вологи. Висівати жолуді найліпше навесні, так як це пов’язано з найбільшим зволоженням ґрунту. У разі висівання жолудів восени, необхідно вжити заходів із захисту насіння від гризунів, вимерзання насіння і пошкодження молодих сходів заморозками навесні. При вирощуванні сіянців дуба важливим є своєчасна боротьба з бур’янами та борошнистою росою. Приживлюваність лісових культур дуба звичайного, створених методом посіву жолудя, – майже 80%. Зазвичай сіянці дуба досягають стандартних розмірів в однорічному віці. Опісля цього їх можна висаджувати у відкриту площину», – говорить лісничий Микулинецького лісництва ДП «Тернопільський лісгосп» Олег Кільчицький.
Під його керівництвом зібрано 1500 кг насіння дуба звичайного та 400 кг дуба червоного.
Загалом по лісгоспу планують зібрати 10,6 тонн насіння дуба звичайного та 2,1 тонну дуба червоного.