На Тернопільщині створено 87 гектарів лісів

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
20.03.2019 08:26
Загальні новини
Лісівники Тернопільщини на старті не менш важливого заходу весни - акції Держлісагентства "Майбутнє лісу в твоїх руках"
Станом на 15 березня лісогосподарськими підприємствами обласного управління лісового та мисливського господарства відтворено 57 гектарів лісових культур на зрубах та створено 30 гектарів лісозахисних насаджень (нових лісів). Про це поінформувала головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів обласного управління Надія Козацька.
До лісокультурної кампанії приступили всі лісогосподарські підприємства.
Разом із тим, лісівники фактично на старті іншого, не менш важливого заходу весни – проведення всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка розпочинається 21 березня, в Міжнародний день лісів, і триватиме до Дня довкілля (22 квітня). Акцією планується охопити всю Тернопільщину.
Так, у рамках Акції буде посаджено 75,9 га лісів, із них 24,9 га – нові ліси. Залучено більше 1200 осіб. Учасники акції садитимуть дуб звичайний, модрину європейську, сосну звичайну, дуб червоний та сіятимуть жолудь дуба звичайного. Всього ж під час акції буде посаджено 227852 сіянці та посіяно 248 кілограмів жолудя.
Враховуючи те, що гасло цьогорічного Міжнародного дня лісів – «Ліс та освіта», найбільшу увагу буде приділено просвітницькій частині, а відтак залучено якомога більше учнівської (учнівські лісництва, школярі місцевих шкіл) і студентської молоді, як профільних (Кременецький лісоколедж), так і непрофільних (Бережанський агротехнічний коледж, Зборівський коледж ТНТУ ім. І.Пулюя, Тернопільський національний педагогічний університет ім. В.Гнатюка, Тернопільський національний економічний університет і ін.) вузів. Водночас працівники лісового господарства проводитимуть лісівничі уроки, спрямовані на поглиблення еколого-лісівничої освіти в загальноосвітніх закладах.
Крім того, в акції вже традиційно братимуть участь представники громадських організацій, влади різних рівнів і засобів масової інформації.
Довідка. Міжнародний день лісів в Україні відзначатимуть всьоме. 28 листопада 2012 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Акція Держлісагентства «Майбутнє лісу в твоїх руках» проводиться з 2006 року, відтак цьогоріч по всій Україні її відзначатимуть учотирнадцяте. За цей час посаджено сотні гектарів лісів, а кількість громадян, які взяли участь у садінні лісів, сягає від кількох сотень тисяч до мільйона.