На семінар-нараді обласного управління говорили про безперервне лісовпорядкування

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
18.12.2018 11:00
Загальні новини
13 грудня під керівництвом начальника Олега Яремка, першого заступника Івана Приймачука та заступника Любомира Нички, за участю представників Львівської лісовпорядної експедиції – начальника Львівської лісовпорядної партії №2 Олександра Сілецького, головного інженера Василя Копильціва та інженера-таксатора Володимира Ревюка, представників Управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА – заступника начальника Ігоря П’ятківського і головного спеціаліста Олега Зайшлого, а також директорів, головних лісничих, інженерів лісового господарства лісгоспів та головних спеціалістів апарату управління відбулася семінар-нарада.
Як зазначив начальник управління Олег Яремко, передумовою проведення лісовпорядної наради став лист Держлісагентства України 23.11.2018 № 02-18/15449-18 «Щодо погодження матеріалів безперервного лісовпорядкування», у якому йдеться, що згідно з ч. 4 ст. 48 Лісового кодексу України, матеріали лісовпорядкування підлягають погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, відтак лісогосподарським підприємствам слід забезпечити дотримання вищезазначених вимог законодавства щодо погодження як матеріалів базового, так і безперервного лісовпорядкування. 
Всі ви знаєте, що в державних лісогосподарських підприємствах проводиться безперервне лісовпорядкування, – зазначив Олександр Сілецький. – За винятком природного заповідника «Медобори», у якого бюджетне фінансування, що не передбачає здійснення безперервного лісовпорядкування. Однак ми актуалізуємо бази даних по природному заповіднику, приплюсовуючи до всіх інших лісгоспів, у яких проводиться безперервне лісовпорядкування, та зводимо їх у загальні по управлінні. 
Проведення безперервного лісовпорядкування, на відміну від базового, проводиться за скороченою програмою – лісогосподарські підприємства збирають інформацію про виконані лісогосподарські заходи, про всю лісогосподарську діяльність включаючи зміни, які відбулися в лісовому фонді, внаслідок природних чи інших факторів – стихійних явищ і т. ін. Ці зміни надаються лісовпорядній експедиції, яка, в свою чергу, вносить їх у повидільні таксаційні картографічні бази даних, активізує, відтак готує свої висновки і пропозиції. Крім того, таксатори виїжджають на деякі проблемні ділянки для огляду й обстеження. Та згодом заносячи їх у повидільні таксаційні картографічні бази даних.
За результатами безперервного лісовпорядкування видаються матеріали, які оформлені у вигляді відомостей по кожному підрозділу (лісництву) окремо і зведені дані по лісогосподарському підприємству та по обласному управлінні загалом.
Процедура погодження полягає в підготовці протоколів стандартного зразка, погоджених з Міністерством екології і природних ресурсів України, лісовпорядної наради, в якому зазначається загальна інформація. До протоколу технічної наради з розгляду затверджених матеріалів з безперервного лісовпорядкування також долучають зведену інформацію у цифрах по лісгоспу та відправляють їх у Мінприроди на погодження.
Як поінформував начальник Львівської лісовпорядної партії №2, безперервне лісовпорядкування пройшли всі лісогосподарські підприємства. Відтак присутніх було ознайомлено з протоколами технічної наради з розгляду затверджених матеріалів з безперервного лісовпорядкування по кожному з лісгоспів. 
Розглянувши матеріали безперервного лісовпорядкування по кожному з лісгоспів за 2017 рік, ухвалили погодитись із висновками лісовпорядкування про лісогосподарську діяльність лісогосподарських підприємств за 2017 рік. Відтак затверджено фонди рубок головного користування станом на 01.01.2019 року. Всі фонди є у повидільних відомостях по лісництвах. Як зауважив Олександр Сілецький, фонди головного користування і рубок догляду лісовпорядна експедиція видає на рік наперед для того, аби лісгоспи змогли провести відводи на наступний рік. Затверджено також фонди насаджень, що потребують рубок догляду станом на 01.01.2019 року; фонди відтворення лісів, станом на 01.01.2018 року. Взято до відома документацію державного лісового кадастру, станом на 01.01.2018 року (форма 1,2); динаміку площі земель лісового фонду і запасу деревостанів за міжобліковий період; поквартальні підсумки розподілу земель лісогосподарського призначення за категоріями; розподіл площі лісових культур, віком до 20 років за класами якості; звіти про переведені у вкриті лісовою рослинністю лісові ділянки лісових культур і природного поновлення; перелік ділянок незімкнутих лісових культур і ділянок природного поновлення, що проектуються для переводу у покриті лісом площі; оновлення у актуалізовані повидільні таксаційні картографічні бази даних станом на 01.01.2018 року.
Львівській державній лісовпорядній експедиції рекомендовано, в процесі безперервного лісовпорядкування, за необхідності, вносити зміни в бази даних після проведення натурного обстеження відповідних лісових ділянок або на підставі актів про виявлення розбіжностей у матеріалах лісовпорядкування, оформлених відповідно до методичних вказівок з відведення таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини зі змінами.
Лісогосподарським підприємствам, під час ведення лісогосподарської діяльності, керуватися матеріалами безперервного лісовпорядкування, проектами організації та розвитку лісового господарства та нормативними документами, згідно з чинним законодавством для ефективного та раціонального використання лісових ресурсів.