Молодий дубовий ліс юних лісівників

Автор:  За інформацією ПЗ "Медобори"
13.11.2018 16:20
Загальні новини
2009 року учні Вікнянського шкільного лісництва брали участь у садінні дуба звичайного на площі 1 га у 1 виділі 32 кварталу 6 обходу Вікнянського лісництва.
До заліснення на ділянці здійснювалось сінокосіння. Юні лісівники доглядали молоді дубки, спостерігали, як деревця підростають.
На сьогодні ділянка вже переведена у покриту лісом площу.
Для моніторингу цього дубового деревостану працівники природного заповідника «Медобори» (науковий співробітник Уляна Бачинська, головний фахівець з екологічної освіти Оксана Мурська та майстер І категорії Микола Зятик) разом із командою Вікнянського учнівського лісництва (Діана Токарчук, Тетяна Михальчук, Віталій Субтельний, Денис Барчук і Світлана Слободян - керівник учнівського лісництва) заклали на ділянці лісівничу пробну площу: обмаркували межі в натурі; за допомогою мірної вилки по 2-сантиметровій шкалі виміряли діаметр кожного дерева, здійснили заміри висот для побудови графіка висот висотоміром В-3.
Учні також ознайомились із роботою лазерного висотоміра TruPulse 200L. Попереду у юних лісівників опрацювання отриманих даних. Закладена пробна площа буде науковим полігоном на десятки років та дасть можливість краще вивчити зміни в дубовому насадженні.