Міжнародна ніч кажанів (European Bat Night)

Автор:  Природний заповідник "Медобори"
20.09.2019 08:22
Загальні новини
Багато цікавих фактів про кажанів довідались учні 5-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І. Пулюя смт. Гримайлів від головного фахівця з екологічної освіти заповідника Оксани Мурської під час тематичного уроку, приуроченого дивовижним ссавцям, що оволоділи мистецтвом польоту.
Кажани складають одну із найчисельніших груп ссавців у світі. Представників 28 видів цих тварин зафіксовано на території України, що вважається великим різноманіттям. На території природного заповідника "Медобори" та в його околицях виявлено 18 видів кажанів.
Всі види кажанів української фауни є виключно комахоїдними – харчуються комарами, жуками, метеликами й іншими, збираючи їх із поверхні водойм, кори дерев та ловлячи в повітрі; деякі види здібні до полювання на павуків. Впродовж ночі кажан може вполювати таку кількість комах, яка сумарно дорівнює 1/3–1/2 масі його тіла (скажімо, один представник середнього за розміром виду може здобути 4 тис. комарів). Відповідно, рукокрилі є важливими природними регуляторами чисельності багатьох видів комах, серед яких – чимало таких, що завдають збитків господарській діяльності людини. На людей кажани не нападають. Укуси і подряпини тварини можуть залишити тільки в разі самозахисту. Ніч кажанів є однією із найбільш незвичайних природоохоронних дат. Назва є умовною, тому що заходи в межах цієї ініціативи тривають кілька днів і припадають не лише на темну пору доби.
                                                                                                      Автор:  Природний заповідник "Медобори"