Майбутнє мисливської галузі, залежить від самих мисливців

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
08.08.2019 16:09
Загальні новини
За останніх 20 років в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства  посвідчення мисливця отримали  18480 тисяч мешканців  Тернопільщини .
В цьому році понад 6 тисяч осіб стали власниками контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання. Зважаючи на те, що отримати ці картки, (а вони є обов’язковим документом, який повинен мати при собі мисливець, перебуваючи на полюванні) усі хотіли отримати до початку сезону, можна припустити, що минулої суботи в мисливські угіддя області вийшла приблизно така кількість людей зі зброєю. 
Однак, незважаючи на таку масовість заходу, відкриття сезону, за словами головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів Миколи Олексійовича Слюсаревського,  пройшло без грубих порушень. 
 Державна лісова охорона, склала 2 протоколи  на порушників правил полювання, які муситимуть сплатити штрафи. Найчастіші порушення – це відсутність відстрільної картки.
Полювання – це найсильніша пристрасть серед усіх, які бувають у людини, тому що з´являється вона ще в дитинстві і помирає лише тоді, коли помирає сам мисливець. 
В цьому році 4 мисливцям, які звернулися в обласне управління за  контрольною карткою, у її видачі було відмовлено, тому що рішенням суду їх визнано такими, що мають борги зі сплати аліментів. Однак один із них прийшов за карткою ще раз,бо вже погасив свою заборгованість.
Сьогодні мисливська галузь має немало проблем. Заклики заборонити полювання як таке, чути все частіше, бо це, ніби безжальне вбивство тварин та суцільне браконьєрство. Щодо останнього – то це і справді проблема. Однак не варто ототожнювати браконьєра і мисливця, бо лише справжні мисливці дбають про те, щоб в угіддях була дичина, щоб її кількість збільшувалася, різноманіття розширювалося.
І той же мисливець має бути носієм культури полювання. Саме він мусить дбати, щоб мисливець в уяві пересічного громадянина  не асоціювався сьогодні суто із вбивцею беззахисних тварин. Суспільство має розуміти, що правильно організоване мисливство та полювання – це аж ніяк не безжальні вбивства звірів. Це, насамперед, - цивілізований активний відпочинок, з гарними традиціями, якому передує складний процес ведення мисливського господарства, обов’язковими складовими якого є збільшення чисельності тварин в угіддях, регулювання видового складу, охорона звірини, підгодівля, боротьба з поширенням хвороб тощо.
Щоб мати можливість відстоювати свої права, ефективно боротися з порушниками,  відроджувати та підтримувати традиції полювання і при цьому  мати підтримку громадськості, мисливці області насамперед мають обєднатися самі.
Обласне управління лісового та мисливського господарства, в межах своїх повноважень,  готове підтримувати мисливців  та сприяти розвиткові мисливського господарства області, однак, чи вистоїть сьогодні мисливська галузь –  залежить тільки від них.
                                                                                         Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ