Лісова сертифікація

Автор:  Прес-служба Бучацького лісгоспу
17.08.2017 12:42
Загальні новини
Сертифікація ведення лісового господарства (лісова сертифікація) – це відносно новий процес, який швидко розвивається і стрімко змінює звичний вигляд світової торгівлі лісоматеріалами. Якщо раніше при укладанні контрактів на постачання лісопродукції покупців цікавили якість, строки постачання та ціна, то тепер до цих вимог додається ще й вимога екологічної сертифікації.

Процес сертифікації в Бучацькому лісгоспі почався наприкінці 2016 року. В результаті проведено сертифікаційну оцінку для чотирьох лісництв. Виділені ділянки особливо цінних лісів – лісів, які мають найбільший вплив на довкілля, на збереження рослинного і тваринного світу.

З 09 по 11 серпня 2017 року представники компанії НЕПКон в Україні провели основну оцінку екологічної, економічної і соціальної практики лісоуправління ДП «Бучацьке лісове господарство» відповідно до Принципів та Критеріїв Forest Stewardship Council ( FSC ).

Безпосередньо перевіряється діяльність на лісових ділянках;
перевіряється документація господарської діяльності;
проводяться консультації з зацікавленими сторонами на обласному, районному і місцевому рівнях.
Місця для польової перевірки підбирались таким чином, щоб скласти повну уяву про якість системи лісоуправління, системи контролю ланцюга постачання деревини. Відвідувались лісові ділянки на яких плануються рубки, місця де ведуться і завершені рубки головного користування, різних способів рубок і сезонів заготівлі, способи лісовідновлення і міри сприяння природному поновленню, які використовуються у лісовому фонді. Також оцінено стан репрезентативних ділянок та особливо цінних для збереження лісів на території підприємства.

Під час відвідування ділянок основна увага приділялась дотриманню правил охорони праці, технології лісозаготівельних робіт, збереженню водних, грунтових умов і елементів біорізноманіття.