Лісокультурна діяльність у Коропецькому лісництві

15.06.2018 10:20
Загальні новини
Одним з основних завдань лісівників є відновлення та вирощування високопродуктивних лісів. Для вирощування лісів потрібно високоякісне насіння та добрий садивний матеріал з покращеними генетичними властивостями.
Добрі успіхи у вирощуванні садивного матеріалу є у Коропецькому лісництві.
Лісничий Тарас Литвин може похвалитися і новою методикою черенкування декоративних живців відразу у пластиковий контейнер. Варто додати, що рослинки при цьому краще приживаються і надалі потрібно менше затрат часу на пересаджування у більший контейнер. При плані 25000 шт. виконано 31000 шт, з яких 6000 шт – живці із закритою кореневою ситемою, які висаджені також у пластиковий контейнер.
Крім того, цього року пересаджено у горщики ще 2500 шт. укорінених живців.
Всього на лісництві налічується понад 30 видів саджанців, переважну більшість яких становлять туя колоновидна, ялівець звичайний та ялівець козацький.
Як зазначив помічник лісничого Ігор Собків: - «у теплиці посіяно 1,5 кг модрини європейської, 1 кг – ялини звичайної, 1 кг – сосни звичайної. Також у розсаднику закладено школу декоративних порід на площі 0,23 га, де висаджено 9,5 тис. шт декоративних живців.»
Лісівники мають залишити після себе державі високоякісні ліси. Тому єдиним критерієм оцінки кожного лісівника є стан лісових культур. Працівниками коропецького лісництва зараз активно відбувається догляд за лісовими культурами, в першу чергу дуба звичайного.
ДП «Бучацьке лісове господарство» пропонує для реалізації значну частину декоративних саджанців. За детальною інформацією можна звертатися за телефоном 035-44-219-80 планово-економічний відділ або безпосередньо на лісництвах ДП «Бучацького лісгоспу»