Лісничий Скала-Подільського лісництва Володимир Гайовський про прогресивний метод вирощування лісу

Автор:  Прес-служба ДП «Чортківський лісгосп»
31.08.2018 18:28
Загальні новини
У Скала-Подільському лісництві державного підприємства «Чортківське лісове господарство» уже другий рік функціонує павільйон для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою шпилькових та листяних лісових порід.
Площа павільйону – 0,10 га, що дозволяє одночасно вирощувати тут 180 тисяч сіянців, – інформує лісничий Скала-Подільського лісництва ДП «Чортківський лісгосп» Володимир Гайовський. – Розміщення можна змінювати, наприклад, зробивши меншими екологічні коридори. Павільйон призначений для вирощування сіянців із закритою кореневою системою, так як це більш прогресивний метод вирощування сіянців і більш новітній, який використовується зараз в усьому світі, – зазначає лісничий Скала-Подільського лісництва. 
Сіянці з закритою кореневою системою не потребують ретельних доглядів. Відтак після того, як садивний матеріал закладений у касети, всі інші операції з притінення та поливу виконує встановлена тут автоматизована система. До слова, закладка насіння в касети вимагає найбільшої затрати праці, особливо це стосується шпилькових, адже закласти насінину розміром трішки більше міліметра дуже нелегко – потрібно чітко дотримуватися пропорцій закладання насінини у кожну касету, а їх десятки тисяч. Тож лісівники розглядають питання автоматизації посівного процесу насіння. Крім цього, тут планують розширити павільйон іще одним, у який сіянці відправлятимуть на дорощування.
Як поінформував головний лісничий державного підприємства «Чортківське лісове господарство» Роман Попіль, в павільйоні 2017 року вирощено майже 70 тисяч сіянців дуба звичайного та 26 тисяч шпилькових – модрини, сосни та ялини. Сіянцями дуба звичайного, вирощеними минулоріч, здійснено доповнення лісових культур восени минулоріч та навесні цього року в усіх лісництвах державного підприємства. Частину сіянців модрини європейської висаджено в Скала-Подільському лісництві.
40 тисячами сіянців дуба звичайного із ЗКС, вирощеними цьогоріч, в кінці липня і на початку серпня здійснили посадку в Скала-Подільському та Колиндянському лісництвах. Власне, вирощування сіянців із ЗКС дозволяє садити ліси протягом усього вегетаційного періоду, тобто від весни до осені.
Наразі в павільйоні в наявності є 75 тисяч сіянців модрини, які чекають своєї черги заліснення в держлісфонді.