Лісівники Тернопільщини завжди відкриті до співпраці з ОТГ

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
08.02.2019 16:06
Загальні новини
7 лютого представники обласного управління лісового та мисливського господарства взяли участь у заході на тему «Майстерня міжмуніципального туризму» за ініціативи програми DOBRE, що спрямована на розвиток об’єднаних територіальних громад, який відбувся в місті Кременці.
Зокрема, лісівники виступили як партнери для громад і бізнесу в розвитку туризму, представивши свої можливості та бачення розвитку туризму та рекреації на території державного лісового фонду Тернопільської області.
На розсуд присутніх організаторів заходу та учасників – представників Шумської, Золотопотіцької та Теребовлянської ОТГ, а також представників національних природних парків, державних історико-архітектурних закладів і ін. було представлено потенціал лісогосподарських підприємств обласного управління у площині відпочинку та рекреації, а також продемонстровано відеоматеріал про екологічні стежки, що діють на території природного заповідника «Медобори».
Головний спеціаліст лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів управління Андрій Маланчук відповів на запитання учасників «майстерні туризму» щодо того, яким чином лісівники можуть сприяти розвитку туризму на території тієї чи іншої громади, а також поінформував, що лісівники завжди були і є відкриті до діалогу та тісної співпраці з представниками об’єднаних територіальних громад. 
Разом із тим, це стосується не лише розвитку туризму, а також сприянні поліпшення екологічної ситуації територій об’єднаних територіальних громад, якщо останні висловлять таке бажання, в плані надання садивного матеріалу для озеленення територій, створення алей, паркових зон, які теж у майбутньому можуть слугувати гарною місциною для відпочинку приїжджих гостей та туристів. 
Водночас лісівники планують цьогоріч створити ще ряд рекреаційних зон. Зокрема, в Підлісецькому лісництві ДП «Кременецький лісгосп» планується облаштування рекреаційно-відпочинкового пункту.
Крім того, можливими напрямками розвитку рекреації та туризму в майбутньому є створення екологічних маршрутів (як піших, так і веломаршрутів – прим.), які включатимуть скелі, джерела і ін., облаштування галявин, плес біля річок та струмків, виявлення стежок до криївок воїнів ОУН-УПА та відновлення криївок, а також розвиток шкільних туристичних маршрутів з метою пізнання лісу як біоценозу.
Довідка. В користуванні лісогосподарських підприємств управління перебуває 26,96 тис. га рекреаційно-оздоровчих лісів, що становить 17,6% лісового фонду. В межах даних лісів знаходяться цінні природні комплекси, ландшафти, об’єкти з рідкісними видами флори, водоспади, карстові печери. Саме тому рекреаційно-оздоровчі ліси використовуються населенням переважно для туризму, оздоровлення й відпочинку. 
Окрім того, під охороною знаходяться 282 дендропарки і пам’ятки природи місцевого значення (ботанічні, ландшафтні, гідрологічні і т.д.), які одночасно є еколого-просвітницькими лісівничими об’єктами, а саме 16 заповідних об’єктів загальнодержавного значення, площею 20039,2 га та 266 об’єктів місцевого значення, площею 20561,4 га. Всього природно-заповідний фонд обласного управління лісового та мисливського господарства становить 40600,6 га. Заповідано 26% земель лісового фонду області (28% земель, вкритих лісовою рослинністю).