Лісівники Тернопільщини заготовили 70% насіння з об’єктів постійної лісонасіннєвої бази

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
28.02.2019 13:25
Загальні новини
У 2018 році на об’єктах постійної лісонасіннєвої бази заготовлено 43,1 тонни лісового насіння, із них 43 тонни – дуба звичайного, що становить 70,6 відсотків від усієї заготівлі. У 2017 році – 39,9%. Про це поінформувала головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів управління Надія Козацька.
Станом на 1 січня 2019 року постійна лісонасіннєва база налічує 157 плюсових дерев, 45 гектарів лісонасіннєвих селекційних плантацій, 448 гектарів постійних лісонасіннєвих ділянок, 296 гектарів генетичних резерватів.
Незважаючи на те, що врожайність деревних порід, зокрема, дуба звичайного, з року в рік коливається, заготівлю дуба необхідно збільшувати у врожайні роки.
– Добре налагоджена робота з заготівлі лісового насіння з об’єктів лісонасіннєвої бази в Бережанському лісомисливському господарстві – 92%, Бучацькому лісгоспі – 75% та Чортківському лісгоспі – 72% від загальної заготівлі, – зауважила Надія Козацька. – Поліпшити цей показник можна тільки шляхом копіткої праці. Перш за все, проведенням своєчасного та належного догляду за об’єктами постійної лісонасіннєвої бази.  Без якісного лісового насіння нам не мати у майбутньому високопродуктивних лісів. Постійна лісонасіннєва база – понад усе, – резюмувала головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів управління.