Лісівники Тернопільщини проведуть мирну акцію протесту проти Стратегії реформування лісового господарства, прийнятої Кабміном

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
27.11.2017 02:00
 ПРЕС-РЕЛІЗ

мирної акції протесту лісівників Тернопільщини – щодо недопущення реалізації Стратегії реформування лісового господарства до 2022 року, прийнятою Кабінетом Міністрів України 15 листопада 2017 року

        24 листопада, об 11 годині, на площі Героїв Небесної сотні відбудеться мирна акція протесту лісівників Тернопільщини щодо недопущення реалізації Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства до 2022 року, прийнятої 15 листопада 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України.
        О 12 годині – перехід до актової зали Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства – вул. Багата, 5А, де відбудеться зустріч з представниками Тернопільської обласної державної адміністрації.
        Нагадуємо, що дану Стратегію прийнято кулуарно на засіданні Кабміну 15 листопада 2017 року, без обговорення її громадськістю. Основна її мета – це зміна моделі управління, або ж так звана корпоратизація – створення якоїсь окремої структури з корпоративними правами. Разом із тим, Стратегія передбачає передачу повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень, що суперечить загальній децентралізації.
        Гіркий приклад такого реформування пройшли Болгарія і Грузія. Зрозумівши свою помилку, ці країни повернулися до попередніх моделей лісового управління. Та наслідки концесійного реформування лісове господарство цих країн відчуває й досі. Це призвело до катастрофічних наслідків як для екології, так і економіки цих країн. У Європі жодна країна з розвиненою економікою не дозволила собі піти таким шляхом.
        Прислів’я гласить: «Розумний вчиться на чужих помилках, дурень – на своїх».
        Не дамо зробити з лісової галузі те, що зробили зі спиртової, та забрати в Тернопільщини останні державні підприємства, які є основними бюджетоутворюючими підприємствами районів, міст, селищ і сіл.
        Організатор заходу: Тернопільська обласна рада Профспілки лісового господарства України.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ