Лісівники Тернопільщини просили заступництва в Господа і Матері Божої у найбільшій святині під час професійної прощі

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
18.09.2018 09:08
Загальні новини
2017 року обласним управлінням лісового та мисливського господарства започатковано відзначати професійне свято в молитві за долю лісового господарства Тернопільщини та й загалом усієї галузі. Цьогоріч лісівнича проща відбулася вже вдруге. Всі, хто забажав взяти участь у прощі, відвідали Марійський духовний центр Зарваниця. Відтак, порівняно з минулим роком, працівників лісгоспів та їхніх підрозділів побільшало в рази. 
Ми відмовилися від гучного святкування, враховуючи те, що в нашій державі війна, а відтак лісівники Тернопільщини молилися не лише на долю лісової галузі, а й за мир в Україні та пом’янули в молитві воїнів АТО, Героїв Небесної Сотні та всіх лісівників, які уже не з нами, – говорить начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко. – Враховуючи те, що не лише в державі неспокійно, а й у лісовому господарстві, молитва, на мою думку, найдоречніша у цей неспокійний час.
У соборі Зарваницької Матері Божої відбулася урочиста Свята Літургія. Після Богослужіння митрополит привітав усіх присутніх із професійним святом та висловив щиру подяку, що у цей день вони так чисельно прибули просити в Господа та Пресвятої Богородиці заступництва на наступний рік. Також митрополит Василій благословив кожного із працівників та подарував іконку на пам’ять про прощу.
Опісля відбулося освячення води та Панахида за героями, які віддали життя за Україну. Також паломники спільно відвідали «Український Єрусалим». До слова, обласне управління лісового та мисливського господарства брало активну участь в озелененні цього унікального архітектурного комплексу.
Привітали лісівників Тернопільщини з їхнім святом й очільники області та району. Зокрема, голова облдержадміністрації Степан Барна, заступник голови обласної ради Любомир Крупа та голова Теребовлянської райдержадміністрації Юрій Ништа.
Степан Барна подякував кожному, хто долучився і долучається до розбудови нашої області та держави.
– Найбільше досягнення кожного з нас це те, що півтори тисячі людей сьогодні працюють у шести державних підприємствах та обласному управлінні лісового господарства. До всіх рівнів бюджетів було відраховано майже 62 млн грн податків, котрі сформували економічну основу Тернопільської області. Наша спільна робота полягає в тому, щоб відновлювати ліси. І цей рік є продуктивним. Лише за перше півріччя ми посадили 460 гектарів лісу, – резюмував голова облдержадміністрації Степан Барна.
Заступник голови обласної ради Любомир Крупа від імені депутатського корпусу привітав працівників лісового господарства із професійним святом, наголосивши, що «лісівники своєю працею бережуть наш національний скарб – лісовий фонд держави, відновлюють та збільшують його, і це є значним внеском у загальнодержавну справу».

З вітальними словами з нагоди Дня працівників лісового господарства до присутніх звернувся голова Теребовлянської РДА Юрій Ништа.
– Результатами своєї діяльності ви засвідчуєте, що ліси Теребовлянщини – під надійним наглядом. Зелені багатства району примножуються, вони використовуються дбайливо та раціонально. Дозвольте подякувати всім вам – і теперішнім служителям лісу, і ветеранам галузі – за відданість обраному ремеслу, а також побажати міцного здоров’я, злагоди, достатку, родинного щастя, миру! Яскравих вам професійних звершень на благо успішної і квітучої України!
Після нагородження кращих працівників лісового господарства з привітальним словом виступив головний лісничий області Олег Яремко.
– Пройшов лісівничий рік. І ми можемо пишатися своєю роботою, адже зроблено чимало – зібрано насіння, з якого вирощено майже 7 мільйонів сіянців; створено лісові культури – відновлено 460 гектарів лісового фонду та посаджено 135 гектарів нових лісів. Реалізація велика, підприємства працюють прибутково, відтак за кожним результатом праця кожного з вас, шановні колеги.
Я хочу подякувати вам за вашу плідну працю, за результативну роботу. Вашим рідним – за терпіння і розуміння, за їхню підтримку, за віру в те, що ви робите добру справу не лише для лісової галузі, яка на сьогодні переживає не найлегші часи. Не завжди буває легко, інколи в труднощах породжується істина. 
Нам приємно сьогодні перебувати у цій святині, яку зусібіч обрамляють ліси, що створювалися працелюбними руками лісівників, які уже не з нами та лісівників, які творять майбутнє. Складаю подяку їм і вам. Зичу міцного здоров’я, сили й мужності вам.
Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк зазначив, що лісівники доклалися до озеленення святині, а відтак склав щиру подяку начальнику управління Олегові Яремку та всім лісівникам за працю, яку вони вложили для прикрашення чудотворного місця - Дому Пресвятої Богородиці, промовивши, що Богородиця все записує. І колись прекрасні грамоти, такі ніхто не давав іще, там одержите, у небі.