Лісівники Тернопільщини підписали меморандум з учасниками АТО

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
09.11.2019 20:56
Загальні новини
Що таке свобода, знають лише ті,
хто готовий померти за неї.
Саме таких слів заслуговують люди, які не шукаючи різних причин пішли захищати рідну землю на Сході України від ворога. Вони не шукали ніякої вигоди, вони йшли боронити свої сім’ї, села, міста, рідну землю та державу.
У приміщенні Чортківської РДА 08 листопада 2019 року відбувся спільний захід, який був ініційований учасниками АТО спільно з керівництвом Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства. Розпочався він із хвилини мовчання, в пам'ять про загиблих захисників України. 
  
Перший заступник начальника управління розповів, що лісівники області починаючи з початку проведення АТО активно долучалися в наданні допомоги у різних формах. Допомога проводилась шляхом надання лісоматеріалів та пиломатеріалів, які відвантажувались лісогосподарськими підприємствами на лінію зіткнення. Також він акцентував увагу слухачів на  основних напрямках в яких рухається обласне управління по відношенні до учасників АТО та запропонував підписати меморандум по запропонованих питаннях.
По-перше. Сприяння працевлаштування учасників бойових дій в зоні проведення АТО згідно отриманої освіти чи набутих практичних умінь, знань та навичок. Управлінням надано повний перелік професій та кількості вакантних посад, якими можна забезпечити учасників бойових дій, в розрізі лісогосподарських підприємств з прив’язкою до населених пунктів. Окрім того зазначено, що в нас на території області є Кременецький лісотехнічний коледж, де можна отримати фахову середню освіту чи посвідчення вальника лісу.
По-друге. Залучення на громадських засадах учасників бойових дій щодо охорони державного лісового фонду по напрямках лісового та мисливського господарства.
По-третє. Забезпечення учасників бойових дій твердим паливом (дровами) згідно п. 6 статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни гарантій їх соціального захисту”. Державні лісогосподарські підприємства при потребі можуть надавати учасникам бойових дій тверде паливо (дрова) із знижкою в розмірі 75% від вартості палива. Таку знижку учасник бойових дій може отримати після звернення до служби соціального захисту з відповідними документами. Там проходить реєстрація, та після купівлі дров паливних у лісгоспах здійснюється відшкодування 75% від вартості дров на спеціально відкритий рахунок у фонді соціального захисту.
По-четверте. Спільна організація  та проведення тренінгів конференцій, зборів з метою соціальної адаптації воїнів АТО та суспільно корисних справ.
Після завершення доповіді слухачами поставлено ряд запитань на які представник управління дав змістовні відповіді.
В кінці заходу між обласним управлінням лісового та мисливського господарства і учасниками АТО було підписано меморандум. Велика сім’я  лісівників Тернопільщини не  тільки співчуває та з розумінням ставиться до учасників бойових дій, але і не залишилися осторонь від чужого горя та свого обов’язку.
                                                                                                  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ