Лісівники Тернопільщини підбили підсумки 2019 року

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
05.03.2020 15:28
Загальні новини
03 березня 2020 року у Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулося засідання колегія по підсумках господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за 2019 рік.
На нараді були присутні керівництво та представники обласного управління, а також директори підприємств, головні лісничі, головні інженери, головні економісти, головні бухгалтери і голови профспілок.
Розпочав колегію начальник управління Олег Яремко, який проінформував присутніх про результати колегії Держлісагентства та ознайомив з порядком денним. 
  
Про підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за 2019 рік доповідала заступник начальника відділу лісових ресурсів та економіки Марія Псарюк, а також співдоповідачем був начальник відділу лісових ресурсів та економіки Юрій Кравець.
Доповідач зазначила, що обсяг реалізованої продукції без ПДВ по всіх лісогосподарських підприємствах управління за 2019 рік становить 243,5 млн грн, та спостерігається спад до відповідного періоду минулого року на 2 % або менше на 4,7 млн грн. Основною причиною спаду обсягу реалізації по лісгоспах  є зменшення  ринкової  ціни та попиту на лісопродукцію, особливо дрова паливні.
  
На ведення лісового господарства використано за  2019 рік – 228,5 млн грн. в т. ч. на збереження природно-заповідного фонду використано бюджетних коштів –10,4 млн грн. 
Всі підприємства прибуткові. Загальний прибуток за звітний період становить 1743 тис грн. 
Коефіцієнт рентабельності усієї діяльності по управлінню 0,8 %, а рентабельність реалізованої продукції – 4. Коефіцієнт рентабельності по всіх лісгоспах зменшився до відповідного періоду минулого року.
Чисельність штатних працівників  зменшиласьна 10 % у порівнянні до  відповідного періоду минулого року і становить 930 чол. 
Реалізація продукції на одного штатного працюючого  становить 282096 грн.  Найвищий рівень продуктивності праці по ДП «Бережанський лісгосп» - 367430 грн,  а  найнижчий рівень по   ДП «Тернопільський лісгосп»- 237430 грн. Продуктивність праці в загальному по управлінні зросла до відповідного періоду минулого року на 9%. 
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників  за рік  по управлінню становить 9764 грн, що більше на 792грн, або на 9 % до минулого року. По галузі середня заробітна плата становить 10520 грн. Найбільша середньомісячна заробітна плата штатного працівника по ДП «Бережанський лісгосп» - 11264 грн, а найнижча по ДП «Бучацький лісгосп»- 8592 грн.
До бюджетів усіх рівнів сплачено 77,7 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 2,6 млн грн або 4% більше ніж за відповідний період 2018 року. Найбільшу питому вагу в сумі сплачених податків становить ПДВ – 40,4 млн грн, податок з доходів громадян – 14,5 млн грн, збір за спеціальне використання лісових ресурсів – 13,9 млн грн, а також сплата на частину чистого прибутку – 1,6 млн грн та податок на землю 2,6 млн грн. 
Питома вага сплачених податків до чистого доходу від реалізації продукції у 2019 році зросла з 28 до 40,5 %.
Презентацію по затратах усіх видів робіт зробив начальник відділу лісових ресурсів та економіки Юрій Кравець. При тому зробивши порівняння підприємств управління з іншими підприємствами обласних управлінь, враховуючи ресурс кожного підприємства.
 
Перший заступник начальника управління Іван Приймачук проінформував присутніх про фактичні виходи лісоматеріалів круглих в розрізі видів рубок та деревних порід. Так найвищі виходи лісоматеріалів круглих спостерігаються по ДП «Бережанський лісгосп»,  а  найнижчі по   ДП «Тернопільський лісгосп».
 
Головний бухгалтер управління Ірина Кошмак доповіла про стан дебіторської та кредиторської заборгованості в цілому по ТОУЛМГ і в розрізі його лісогосподарських підприємств. Вона провела аналіз цих показників заперіод – 2016-2019 роки.
 
Станом на 01 січня 2020 року розмір дебіторської заборгованості становить 4494,0 тис. грн. Найбільша з них по ДП «Чортківський лісгосп»-1199,0 тис.грн.
Доповідач провела детальну характеристику структури дебіторської та кредиторської заборгованостей по лісогосподарських підприємствах.
Також Ірина Кошмак донесла присутнім інформацію про наявність заборгованості із виплати заробітної плати.
Головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів Андрій Маланчук доповів провиявлені на протязі 2019 року незаконні рубки.
 
Про стан відтворення лісів доповіла головний спеціаліст управління Надія Козацька. У 2019 році  підприємства облуправління забезпечили відтворення лісів на площі 633 га, що становить 103,8 % річного завдання, в тому числі створено 372 га лісових культур. Вона також доповіла присутнім про весь цикл лісокультурного виробництва в розрізі лісогосподарських підприємств.
  
Заступник начальника управління Любомир Ничка доповів щодо стану виконання постанов Кабінету міністрів України від 04.12.2019 №1142 «Про затвердження Порідку проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених і контролю за не перевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених» та від 04.12.2019 №1178 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини». За його словами всі лісогосподарські підприємства в лютому місяці цього року виставили частину лісопродукції на електронний майданчик “ПРОЗОРО ПРОДАЖІ” та виконують вище наведені постанови.
  
Колегія була плідною, кожне лісогосподарське  підприємство було детально проаналізоване і кожен зі спеціалістів підприємства, який відповідає за ту чи іншу ділянку роботи, мав змогу надати пояснення з недоопрацювань, також розібрали проблемні питання, що стосувалися діяльності підприємства та взяли курс на виправлення недоліків у поточному році.
На завершення колегії начальник управління Олег Яремко подякував всім за роботу та побажав продуктивної та плідної праці у 2020 році.
                                                                                           Автор:Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ