Лісівники Кременецького лісгоспу прививають любов до лісу з шкільних років

Автор:  Автор: Прес-служба ДП "Кременецький лісове господарство"
17.09.2019 09:58

  Шкільні лісництва – це потужна сила у формуванні справжніх природолюбів, дбайливих господарів лісу. Розвиток сучасного суспільства вимагає від учнівської молоді високого рівня знань і вмінь, практичного їх застосування та можливість визначитись в суспільстві як особистість.
Свої дослідження учні проводять, як правило в лісі, вивчаючи екологічні особливості росту та зникнення трав’янистих рослин, екологію окремих тварин лісу, птахів, які в достатній кількості поширені на території області, так і рідкісних.
  Юні лісівники ставляться до лісу не інакше, як до храму природи, який вони плекають і руками і серцем.
  На заняттях з дітьми проводяться теоретичні та практичні заняття, де учні вивчають основи екології, лісової справи, та знайомляться з основними принципами роботи в лісі, вивчають рослинний та тваринний світ. Вчаться працювати з різними рослинами, оберігати їх, знайомляться з рослинами занесеними до Червоної книги та з природоохоронними територіями. Під час навчання в гуртку діти засвоюють основні аспекти дослідницької роботи, яка розрахована, як на групові дослідження, так і на індивідуальну роботу з дітьми.
  Через трудові навички вихованці учнівських лісництв вивчають закони природи, проводять пізнавальні та наукові дослідження.
  Заступник директора Володимир Чапран зустрівся з колективом шкільного лісництва Стіжоцького НВК, яке діє на базі Стіжоцького лісництва. Діти заслухали інформацію про працю лісівників, вплив лісових насаджень на довкілля та проведення лісогосподарських заходів та разом з учнями побували на розсаднику лісництва. Володимир Михайлович підкреслив вагому роль лісів для навколишнього середовища, їх значення в повсякденному житті людини та світовій економіці в цілому.
  Крім теоретичних занять, керівники гуртка проводять також теоретичні заняття безпосередньо в лісі та на розсадниках. Багато вихованців гуртка, в майбутньому, мріють пов’язати свою професійну діяльність з лісовою галуззю.