Лісівники-атовці Тернопільщини відзначені нагородами за участь в обороні нашої держави від рук російського агресора

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
15.06.2018 15:45
Загальні новини
Вони не ховалися за спинами інших, а просто взяли всю свою волю й мужність у кулак і пішли воювати на фронт, відстоювати в сусіда-агресора те, що по праву належить рідній Отчині, за те, за що колись полягли їхні діди-прадіди… На жаль, це не уривок-спогад із нашої історії. Це сучасність. Перетнувши кордон 21 століття українці знову змушені доводити світові те, що раніше доводили їхні пращури, що українці ніколи не бажали чужого, але завжди до кінця відстоюватимуть своє, українське.
15 червня в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства лісівників-атовців відзначено нагородами за участь в обороні нашої держави від рук російського агресора, за вірність Військовій присязі, за професіоналізм і бойову майстерність.
Військовики – старший офіцер відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Захід», підполковник Андрій Рисюк та старший офіцер групи морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Тернопільського обласного військового комісаріату, майор Олена Величанська прибули з приємною місією – нагородити працівників лісового господарства. 
«За професіоналізм, бойову майстерність і вірність Військовій присязі в ході Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей, – йдеться у витязі з наказу командира оперативно-тактичного угруповання «Луганськ», генерала-майора Валерія Залужного, – за вагомий внесок у зміцнення обороноздатності держави, знаходячись на посадах працівників обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України» нагороджено трьох працівників лісового господарства.
Роман Шимків, майстер лісу Вікнянського лісництва природного заповідника «Медобори», Володимир Кондратюк, лісоруб Білокриницького лісництва державного підприємства «Кременецьке лісове господарство» та Микола Данчук, тракторист Скала-Подільського лісництва державного підприємства «Чортківське лісове господарство» – герої нашого часу. 
Новоайдар, Щастя, Станиця Луганська, Нетішин, Рідкодуб, Дебальцеве – це ті найгарячіші точки військових боїв, де ступала нога лісівників-атовців із Тернопільщини, де свистіли кулі, де розривалися снаряди, де підривалися міни й чекала ворожа снайперська гвинтівка та гинули побратими на руках. Та незважаючи ні на що, вони не зламалися ні фізично, ні психологічно та продовжують жити й працювати на благо України, уже на мирній її стороні. Водночас постійно підтримують зв’язок з тими, з ким пліч-о-пліч стояли на важливих оборонних постах держави, відстоювати її та своє право залишатися вільними, адже ніхто тебе так не зрозуміє, як той, хто заривався з тобою в землю та згадував всі можливі молитви під час чергової атаки забороненої зброї ворога. 
Принагідно було висловлено подяку двом волонтерам – активістці ГО Логістичний центр допомоги бійцям АТО Христині Феціці та активістові, координатору ГО Штаб Національного спротиву Збаразького району, Народному герою України, батькові героя Небесної Сотні Устима Голоднюка, Володимиру Голоднюку.
«Один у полі не воїн, а свідченням моїх слів є ваша діяльність, – зазначив підполковник Андрій Рисюк. Хочу подякувати лісівникам за перекриті щілини, за відремонтовані порти, але головне – за збереження життя. Дякую кожному волонтерові, який залучався до надання допомоги, нам, військовослужбовцям оборонних сил України. Саме такими діяннями ви давали нам змогу залишатися нескореними», – резюмував Андрій Рисюк.
«Сьогодні ми мали змогу відзначити кількох учасників Антитерористичної операції на Сході, та це далеко не всі лісівники, хто пішов воювати та, не боячись куль ворога, захищати нашу Батьківщину задля миру і спокою нашої держави. Нам тут спокійно працювати завдяки Вам, шановні герої новітньої історії, честь Вам і хвала, подяка і шана та низький уклін за відданість і вірність Україні, – звернувся до лісівників-атовців та волонтерів начальник управління Олег Яремко.
Рік і три місяці воював на Сході Володимир Кондратюк, рік – Микола Данчук та три місяці Роман Шимків. 
«Розірваний снаряд не дав побути трохи довше, – ділиться своїми спогадами майстер лісу Вікнянського лісництва природного заповідника «Медобори». Поранило в голову та ключицю. Тривала реабілітація та повернення додому до рідних та друзів стало рятівним колом для молодого воїна. Водночас кожен із лісівників-атовців висловив думку, що незважаючи на те жахіття, яке довелося пережити там, вони все одно за покликом держави знову підуть на фронт, захищати своїх дітей, батьків, свою Батьківщину.