Ліси в Монастириськах – це ще не всі ліси Тернопільщини

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
20.02.2018 02:00

Доки електронний облік не охопить всіх постійних лісокористувачів, доти вся тінь від подачі інформації про незаконні рубки лягатиме на лісові державні підприємства

        Завдяки електронному обліку деревини, який запроваджено в державних підприємствах Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства ще 2012 року, заготівля та реалізація деревини відбувається прозоро. Стежити за тим, як стигле дерево потрапляє під планову рубку, згідно з розрахунковою лісосікою, розробленою науковцями, а відтак і його заготівлі, може кожен охочий, хто зацікавиться, як саме це відбувається. Для цього на сайті управління є безліч рубрик, серед яких є і рубрика «Громадський контроль», яка красномовно говорить сама за себе.

        На жаль, система електронного обліку деревини діє лише в державних лісових господарствах, тобто заготівля деревини на 74 відсотках лісів, які є в користуванні лісгоспів Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, є контрольованою, та як під час заготівлі деревина биркується та інформація по ній заноситься в єдину базу Лісового аналітичного інформаційного центру, спеціалісти якого постійно стежать за тим, як здійснюються відповідні операції безпосередньо на лісових ділянках.

        Ситуація, що трапилася півмісяця тому в місті Монастириськ, не була б такою гострою та не набула б такого розголосу, якби даний лісокористувач застосовував електронний облік деревини, відтак пред’явив би відповідні документи не лише з датою виписаної товаротранспортної деревини, а й часом заготівлі, датою даної лісопродукції та місцем її заготівлі. Власне, бирка – це паспорт деревини, в якому зазначається номер і серія. На всю деревину застосовується поколодний облік, зокрема на ділову бирка прикріпляється на кожну колоду, на техсировину і дров’яну деревину – на пакет із прив’язкою до бирки.

       В свою чергу, вкотре звертаємось до представників інтернетних видань, використовуючи пряму мову користувачів соціальних мереж, не додавайте до них відсебеньок, адже основна мета роботи будь-якого засобу масової інформації – це доведення до громадян достовірної інформації, а не штучно надутої з метою масового перегляду та рейтинговості відповідного інтернет-видання, яке її поширює.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ