Колективу природного заповідника «Медобори» представили керівника

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
19.02.2019 12:05
Загальні новини
14 лютого, в природному заповіднику «Медобори» відбулася нарада під керівництвом начальника обласного управління Олега Яремка, його заступників Івана Приймачука та Любомира Нички, заступника директора з наукової роботи Галини Оліяр, за участі апарату, наукового відділу та працівників державної служби охорони заповідника, під час якої колективу установи представлено тимчасово виконуючого обов’язки директора Ореста Ходиня.
Наказ про призначення від 11 лютого 2019 року № 74-к Держлісагентства присутнім зачитав начальник обласного управління Олег Яремко. Водночас, звертаючись до колективу природного заповідника, поінформував про те, що відтепер він особисто разом із заступниками буде присутнім на нарадах, адже заповідник, незважаючи на різницю й специфіку своєї діяльності, є складовою обласного управління, відтак працівники установи мають знати про те, що загалом робиться в лісовому господарстві області. 
Разом із тим, новообраному керівнику очільник лісового господарства області побажав зберегти колектив, акцентувавши на тому, що підхід до роботи має бути у відповідному співвідношенні як до себе, так і до людей, і вимагаючи від працівників сумлінного виконання ними своїх посадових обов’язків, надавати відповідні засоби для їх виконання і самому показувати приклад.
Крім того, Олег Яремко поінформував про заслуховування звіту господарсько-фінансової діяльності природного заповідника його спеціалістами в управлінні, акцентувавши на тих ділянках роботи установи, на які потрібно звернути особливу увагу, а це проведення електронного обліку деревини, завершення оформлення дозволу на проведення робіт із підвищеним рівнем небезпеки і ін.
Незважаючи на те, що промислова заготівля деревини в природному заповіднику не здійснюється, а проводяться догляди за насадженнями віком до 40 років, відтак заготівля деревини проводиться від рубок догляду, тож проведення електронного обліку деревини є необхідною умовою прозорої діяльності установи, – зауважив він. – Разом із тим, чималою проблемою заповідника є всихання насаджень, тож потрібно підключати до цього науковців та вирішувати дану проблему як на обласному, так і на державному рівнях.
З підсумків діяльності 2018 року природного заповідника в науковій площині присутніх ознайомила заступник директора з наукової роботи ПЗ «Медобори» Галина Оліяр, яка поінформувала, що протягом року наукова діяльність заповідника здійснювалася на відповідному рівні, виконувалися всі планові роботи за підтримки державної служби охорони, зокрема, залучали працівників до роботи на пробних площах, забезпечуючи тим самим її технічне забезпечення. 
– В кожному обході закладено низку пробних площ, відповідно до плану спрямування – ботанічні чи лісівничі. Відповідно до сезону, залежно від періоду там проводяться щорічні наукові дослідження, тобто облік рідкісних видів рослин. Водночас здійснюються заміри (кожні п’ять років – прим.) на лісівничих пробних площах. 2018 року заміри в основному припадали на Городницьке і Краснянське лісництва та «Кокошинський ліс» Вікнянського лісництва. Окрім того здійснюється систематична розчистка ділянок із наявністю рідкісних видів рослин – гора Гостра, Вовча, Городницькі Товтри, де постійно відбувається заростання степу, що може становити для них загрозу. А також боротьба з локалітетами борщівника і ін. Крім того, враховуючи припинення скошування луків, відбувається інтенсивна інвазія клена ясенелистого. Наразі розробляються відповідні заходи щодо збереження лучних екосистем заповідника. Загалом за результатами діяльності формується Літопис природи (річний звіт – прим), який наразі в стані редагування і до 15 травня буде надіслано в Мінприроди та обласне управління. Питання роботи природного заповідника «Медобори» вирішуються на Науково-технічній раді, термін дії якої (призначається раз у три роки – прим.) завершується 2 квітня, – резюмувала свій виступ заступник директора з наукової роботи.
З питання здійснення охорони насаджень від самовільних рубок та лісових пожеж й охорони дикої фауни заповідника поінформував співдоповідач з питання, головний лісничий заповідника Іван Філь. Так, протягом звітного періоду незаконних рубок насаджень не зафіксовано, відсутні також загоряння та випадки незаконного полювання. 
Разом із тим, Олег Яремко наголосив, що за рік роботи не складено жодного протоколу, і хоча це не вказує на погану роботу служби охорони заповідника, проте й не свідчить про ефективне проведення нею рейдів, тож наголосив на належному здійсненні охорони в площині ефективності проведення патрулювань з охорони лісових насаджень від незаконних рубок, диких тварин заповідника та здійснення рейдів щодо охорони заповідника від лісових пожеж
На завершення наради начальник обласного управління поспілкувався з колективом, зауваживши, що щомісяця – мінімум раз у квартал плануються подібні зустрічі. Заразом висловив своє бачення проведення нарад у майбутньому, які носитимуть не лише інформативний характер, а й у формі дискусії.