Колегія підсумків дев'яти місяців: напрацювання є, але попереду ще багато роботи

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
16.11.2017 02:00

        10 листопада, під керівництвом начальника Олега Яремка, в лісовому управлінні відбулося засідання колегії, в якому взяли участь керівники підприємств, головні лісничі, інженери, бухгалтери, голови профспілкових організацій та головні спеціалісти апарату.

Про підсумки фінансово-господарської діяльності підприємств за 9 місяців присутніх на колегії поінформувала заступник начальника відділу лісових ресурсів та економіки Марія Псарюк, яка озвучила основні показники фінансово-господарської діяльності лісових господарств.
        Від усіх рубок заготовлено 166,4 тис. кбм, у т.ч. від рубок головного користування 100,5 тис. кбм.
        За звітний період підприємствами виконано планові обсяги рубок догляду за лісом (107,4%), а також рубки догляду за молодняками (102,4%), проріджування (110%), прохідні (119,4). Всього рубок формування і оздоровлення насаджень проведено на площі 3497 га (102,4%). Суцільні санітарні рубки проведено на площі 1 га (100%). Недовиконано плани вибіркових санітарних рубок (99,2%).
        Протягом 9 місяців працівниками державної лісової охорони підприємств та управління виявлено 114 випадків незаконної рубки лісу, загальною кубомасою 332 кбм або 2,7 кбм на один випадок. Сума нанесених збитків лісовому господарству становить 1,4 мільйона гривень. Середній відсоток відшкодування по управлінні становить 6,6. Найвищим він є по Бережанському лісомисливському господарству – 64%. Всього відшкодовано збитків на суму майже 123 тисячі гривень. 24 справ передано до правоохоронних органів по факту незаконної рубки лісу обсягом 251 кбм на суму 1519,4 тис. грн. Разом із тим, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 9 осіб, 2 – звільнено з займаних посад.
        У поточному році лісових пожеж на території держлісфонду не було. Водночас, загрозу для лісових насаджень становили непоодинокі випадки випалювання сухої трави на територіях, суміжних із держлісфондом. Із метою недопущення й попередження лісових пожеж влаштовано 153 км мінералізованих смуг, здійснено доглядів на 501 км мінсмуг, перекрито 240 позапланових доріг, влаштовано 74 знаків наглядної агітації. Працівниками державної лісової охорони здійснено 167 рейдів із виявлення порушників правил пожежної безпеки, притягнуто до відповідальності 7 осіб, на яких накладено штрафів на суму 695 грн.
        Із загального обсягу заготовленої деревини в круглому вигляді реалізовано 154,7 тис. кбм, в т.ч. на внутрішній ринок – 95,5, на експорт – 63,1 тис. кбм (спад – 22% до 2016 року). Спрямовано на переробку 10,9 тис. кбм або 6,6% від загальної заготівлі деревини. Фактично випущено продукції на суму 24,1 млн грн. Збільшилась ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини (926 грн), найбільша ціна по Чортківському лісгоспі (1060 грн).
        Обсяг реалізованої продукції становить 167,323 мільйони гривень.
        На ведення лісового господарства підприємствами спрямовано власні кошти в сумі 54,4 мільйони гривень. Всього створено 513 га лісових культур (107%), 55 – нові ліси, 43,5 га – залишено під природне поновлення. Проведено догляди за лісовими культурами на площі 5947 (124%), доповнено 466 га (157%). Перевиконано плани із заготівлі насіння хвойних порід 145% та виконано плани по інших породах. Реалізація на 1 га лісового фонду за даний період становить 1137грн.
        На збереження природно-заповідного фонду використано бюджетних коштів 4,7 млн грн.
        Чистий прибуток за звітний період становить 3,129 млн грн. Найвищий по Чортківському лісгоспу – 1,219 млн грн, відповідно в даному підприємстві і найвищий коефіцієнт рентабельності – 3,9.
        Збільшилась чисельність штатних працівників і становить 1046 осіб. Середня заробітна плата штатного працівника по облуправлінні зросла на 30% і становить 6405 грн. Найвища заробітна плата і продуктивність праці в Бережанському лісомисливському господарству – 4062 грн і 243595 грн відповідно.
        Всі лісгоспи – сумлінні платники податків. Так, за звітний період підприємствами сплачено до зведеного бюджету 39,5 мільйона гривень, що на 39% більше аналогічного періоду 2016 року. Питому вагу в сумі сплачених податків становлять: податок із доходів громадян –13 млн грн, збір за спеціальне використання лісових ресурсів – 4,1 млн грн та ПДВ – 15,1 млн грн, а також сплата частини чистого прибутку – 2,5 млн грн.
        До єдиного державного соціального фонду сплачено 15,7 млн грн.
        За звітний період підприємства придбали основних засобів на суму – 4,4 млн грн, у т.ч. на капітальне будівництво – 205 тис. грн, на придбання основних засобів – 3,757 млн грн, інших необоротних матеріальних активів – 1,493 млн грн. Крім того, проведено модернізацію й капітальний ремонт основних засобів на суму – 2,011 млн грн. Найбільше капітальних інвестицій освоєно Чортківським (3,4 млн грн), Бережанським (2,4 млн грн) і Кременецьким (1,7 млн грн) лісгоспами.
        На будівництво нових лісових автодоріг підприємствами спрямовано майже 170 тисяч гривень, на капітальний ремонт та реконструкцію – 119 тис. грн. Поточний ремонт і утримання наявної мережі здійснено на 61,3 кілометрах на загальну суму 335,4 тис. гривень.
        Сертифікацію лісів за міжнародною системою FSC проведено в усіх лісгоспах.
        За оцінкою рейтингу перше місце посіло ДП «Чортківський лісгосп», друге – ДП «Бережанський лісгосп».
        Про ефективність використання лісосировинних ресурсів доповіли головні спеціалісти відділів лісових ресурсів та економіки Віталій Стецюк та лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Іван Приймачук. Зокрема, Віталій Стецюк зупинився на виконанні підприємствами планів по сортиментах, Іван Приймачук – поділяночний вихід сортиментів. Доповідачами дано рекомендації керівникам підприємств підвищити преміальну систему за вихід цінних сортиментів на підприємствах.
        Про розгляд матеріалів аудиторського звіту оцінки діяльності державних підприємств управління, щодо законності та достовірності фінансової звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку, дотримання законодавчих актів та планів з питань фінансово-господарської діяльності і збереження активів доповіла завідувач сектору бухгалтерського обліку Неля Марчук, яка озвучила присутнім довідку з підсумків аудиторської перевірки, яку здійснювали працівники Держлісагентства у жовтні-листопаді у двох підприємствах – Бучацькому й Кременецькому лісгоспах, а також управлінні. Загалом, за її підсумками аудиторами дано умовно позитивний висновок.
        У «різному» зупинилися на розгляді питання виготовлення правовстановлюючих документів на землю. Зокрема, на колегію було запрошено заступника начальника Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області Віктора Мартинюка, який роз’яснив керівникам підприємств порядок дачі дозволів на ту чи іншу ділянку. Лідерами з виготовлення правовстановлюючих документів на прийняті землі є Бережанський і Бучацький лісгоспи. Обговорили й стан роботи з виготовлення документів на нові ліси, створені у попередні роки. Станом на 1 листопада уже укладено угод на виготовлення правовстановлюючих документів на площу 362 гектари. Найвищий відсоток виконання даних робіт у Бучацькому лісгоспі – 203 гектари з 245.
       На завершення засідання Олег Яремко подякував лісівничим колективам за роботу, відтак порадив не зупинятися на досягнутому. Адже лісовим господарствам залишилося не так багато часу, щоб поліпшити свої фінансово-господарські показники до річних підсумків роботи.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ