Калинова алея серед лісу – як пам’ять про повстанську звитягу

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
17.10.2017 03:00
        До 75-річчя з дня утворення Української повстанської армії, на Шумщині, неподалік села Антонівці, відновлено історичний музей. Саме в Антонівцях з 4 квітня по 19 серпня 1943 року розташовувався штаб УПА «Південь». Вся боротьба й повсякденне життя українських повстанців проходили в гущах лісів. Тож відновлення музею в лісі під відкритим небом, у якому відтворено повсякденне життя повстанців, є пам’яткою про кожного упівця, який боровся за незалежність України до останнього, віддавши за це найцінніше, що мав, – своє життя.
        Аби нащадки пам’ятали про кожного українського патріота, у переддень 14 жовтня на території закладено пам’ятну алею. Біля кожної стели, яких є 35, що символізують населені пункти, з яких походили повстанці, висаджено символічний калиновий кущ. До садіння долучилися працівники облдержадміністрації з її очільником Степаном Барною, його заступником, куратором лісового господарства Ігорем Вонсом та працівники Кременецького лісгоспу на чолі з директором Олександром Войтюком та начальником обласного управління лісового та мисливського господарства Олегом Яремком. Калинові саджанці надало Кременецьке лісове господарство.
        До речі, музей штабу воєнної округи УПА «Волинь-Південь» знаходиться у Волинському лісництві державного підприємства «Кременецьке лісове господарство». Кременецькі лісівники теж чимало доклалися до його створення. Силами працівників Волинського лісництва окультурено площу комплексу, здійснено прибирання та розчищення лісових ділянок. Крім того, підприємством надано лісоматеріали для його створення.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ