Інвентаризація лісових культур - важлива і відповідальна справа

Автор:  Прес-служба ДП "Тернопільське лісове господарство"
18.11.2019 09:43
Загальні новини
Традиційно, кожної  осені в лісництвах ДП «Тернопільський лісгосп» працівники лісовогого сподарства проводять інвентаризацію лісових культур. Цей рік не став винятком, проводилася інвентаризація садивного матеріалу, розсадників та шкільних відділень. Протягом  місяця  лісівники рахують сіянці та саджанці, які виросли у розсадниках, оцінюють їх якість. Кожна ділянка лісових культур знаходиться під  їх пильним наглядом.
Для забезпечення своєчасного і якісного проведення робіт по інвентаризації лісокультурних об’єктів створена спеціальна комісія.
Як проводиться інвентаризація?
Насамперед, однорічні лісові культури перевіряються на відповідність проектам лісових культур, тобто: схема посадки за породами, відстань між рядками, розміщення сіянців в ряду. Крім того перевіряється приживлюваність і проводиться якісна оцінка одно, -дво та трирічних лісових культур.  Лісові культури чотирирічного і старшого віку також проходять атестацію за класами якості.
Загалом інвентаризацію було проведено на площі  680 га.
На сьогоднішній день вирощено 1 270 тис шт. садивного матеріалу у розсадниках: сіянців, укорінених живців, для посадки та створення площ лісових культур, з них 507 тис шт.лісових порід сіянців з яких будуть створені лісові культури Держлісфондів та заліснені нові ліси на деградованих землях. Стандартних укорінених живців декоративних порід налічується  95 тис.шт, готових до висадки в шкільні відділення розсадників.
Також протягом року вирощено 15 тис шт. садивного матеріалу із закритою кореневою системою.
За період 2019 року було вирощено 68,8 тисшт. саджанців декоративних порід, які будуть окрасою для населення.
На стан росту та розвитку лісових культур впливають багато чинників: кліматичні умови; тварини, які можуть пошкодити молоді насадження;  шкідники та люди.
Що ж, залишається сподіватися, щоб плідна робота лісівників давала хороші результати, а погодні умови цьому тільки сприяли.
                                За інформацією Прес-служби ДП "Тернопільське лісове господарство"