Догляд за лісом – складний і відповідальний процес

Автор:  Прес-служба ДП "Кременецький лісгосп"
12.06.2019 12:11
Загальні новини
Для поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей державне підприємство "Кременецьке лісове господарство" проводить низку заходів з формування й оздоровлення лісу.
Зокрема, рубки догляду за лісом – це відбір кращих дерев і створення для них сприятливих умов росту шляхом періодичного видалення з насадження дерев менш цінних порід або відсталих у рості. Головна лісівнича мета рубок догляду – формування високопродуктивних чистих і змішаних насаджень з тих деревних порід, які відповідають даним умовам зростання і до моменту рубки головного користування утворюють максимальний запас високоякісної деревини.
З цією метою в ДП «Кременецький лісгосп» тривають роботи з відводу ділянок під рубки догляду за лісом в обсязі розрахункової лісосіки. 
Відвод і таксація лісосік, за виключенням площ рубок догляду в молодняках, проводяться спеціалізованою ланкою лісгоспу.
Догляд за лісом – складний процес. Дуже важливим є вчасне проведення рубок догляду, тобто їх періодичність та повторюваність для дотримання балансу порід на площі. Від якісного проведення відводу ділянок залежить породний склад насаджень, збереження і посилення екологічних та естетичних властивостей лісу, підвищення стійкості та продуктивності насаджень. Завершуються рубки догляду за один клас віку до настання стиглості деревостану.
На фото: проведення відводу лісосіки під вибірково-санітарну рубку в Суразькому лісництві.