Добрий врожай жолудів…

Автор:  Прес-служба ДП "Бучацький лісгосп"
01.10.2018 16:12
Загальні новини

У лісовому господарстві серед інших обов’язкових щорічних робіт настала пора збирати насіння. Заготівля якісного насіння – основа міцного лісу. Це питання особливо актуальне восени, коли лісівники проводять планові заготівлі високоякісного насіння.

Цьогорічний сезон виявився врожайним на жолуді дуба звичайного, тому лісівники роблять запас, аби і наступні роки мати вдосталь посадкового матеріалу.

Жолудь збирають на постійних лісонасінних ділянках лісгоспу. Після збору жолудь відсортовують та перевіряють, адже від якості зібраного насіння залежить процес відтворення біологічно стійкого, високопродуктивного та господарсько-цінного лісового насадження.

Весь зібраний жолудь восени посіють у лісових розсадниках, де вже навесні наступного року він проросте. Тож зібрані восени жолуді стануть майбутніми дубами.

На допомогу працівникам лісництв, зокрема Монастириському лісництву, прийшли жителі сіл Маркова, Гута та міста Монастириська.

Лісничий Монастириського лісництва Павло Штиник організувавши людей та майстрів лісу вирушив у Бучацьке та Язловецьке лісництво, адже у самого здебільшого букові насадження. Люди збирали жолудь, тим самим, зробили великий внесок, адже збереження і відновлення природи має бути честю для кожного. Всього було зібрано близько 900 кг.

Минулий рік в «ДП «Бучацьке ЛГ» був неврожайний на насіння жолудя, цього ж року по плану у лісівників потрібно зібрати 6000 кг, вже на сьогодні більша половина заготовлена.

Тож зібрані восени жолуді стануть майбутніми дубами.