Для телевізійних ЗМІ відбувся прес-тур щодо ялинкової кампанії на Тернопільщині

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
11.12.2018 17:51
Загальні новини
11 грудня для представників телевізійних засобів масової інформації відбувся прес-тур на найактуальнішу тему, враховуючи початок другої декади грудня, - ялинкова кампанія 2018-2019 років на Тернопільщині.
Начальник управління Олег Яремко поінформував журналістів про те, як і де здійснюється вирощування новорічних ялин, зокрема, для цього було здійснено виїзд на одну з плантацій новорічних ялин Збаразького лісництва державного підприємства "Тернопільське лісове господарство", створену 2010 року, на якій працівники лісництва цьогоріч заготовляють для продажу новорічні ялини.
Крім того, було поінформовано планову кількість реалізації хвойних дерев, їх види, ціни у порівнянні з минулим роком.
Також було повідомлено інформацію щодо загальної кількості плантацій новорічних ялин, які знаходяться в стадії вирощування - 104,4 га, асортимент плантацій - ялина європейська (137 тис. шт.), сосна звичайна (30,4 тис. шт.), сосна кримська (2,7 тис. шт.); загальний обсяг новорічних дерев - 420,3 тисячі штук і готових до реалізації - 145,5 тисяч штук.
Олег Яремко закликав мешканців області не порушувати закон та купувати легально заготовлені дерева, зазначивши, що сума штрафів значно перевищує вартість хвойного дерева.
Лісничий Збаразького лісництва Василь Маланчук розповів, яким чином здійснюється заготівля новорічних дерев, наочно показавши процес заготівлі, клеймування дерева та биркування самойлейною стрічкою зі штрих-кодом, а також поінформував, скільки лісництво планує реалізувати хвойних цьогоріч (350 штук).

Головний лісничий ДП "Тернопільський лісгосп" Орест Ходинь розповів, який щорічний приріст хвойних, вказавши фактори, від яких він залежить, відтак безпосередньо на прикладі хвойного дерева продемонстрував, який рік був посушливим, а відповідно й несприятливим для його приросту. Крім того, головний лісничий поінформував, що плантації, на яких залишилися хвойні дерева, лісівники досаджують лісовими культурами, згодом переводячи їх у вкриті лісом площі.
Головним лейтмотивом прес-туру стало те, що лісівники спеціально вирощують новорічні дерева для того, аби мешканці області придбавали їх для окраси помешкань та створення святкової атмосфери до різдвяних і новорічних свят. А купуючи ялинку чи сосну, звертайте увагу на наявність самоклейної стрічки чи бирки-стяжки зі штрих-кодом, що означатиме її легальну заготівлю.