Диких тварин вакцинуватимуть від сказу

03.10.2021 00:33
Нещодавно відбулася прес-конференція щодо початку кампанії пероральної вакцинації диких тварин на Тернопільщині.
Темою для обговорення стала епізоотична ситуація щодо сказу на території області та особливості вакцинації від захворювання. Також мова ішла про статистику захворювання серед людей, випадки захворювання серед диких тварин в лісових та мисливських угіддях, та про відповідальність власників тварин за вигул собак без повідка чи намордника та покуси інших собак чи людей. У роботі прес-конференції  взяли участь:
Володимир Богоніс - перший заступник начальника ГУ  Держпродспоживслужби в Тернопільській області; 
Володимир Марків- начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ  Держпродспоживслужби в Тернопільській області; Надія Годована - завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій  ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України";
Микола Слюсаревський - головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів;
Степан Савик - начальник відділу охорони публічного поряду УПД ГУ НП в Тернопільській області.
Вакцину з приманками розкидатимуть із літаків в усіх районах області, оминаючи населені пункти, водоймища та місця проведення польових робіт. Про це під час конференції розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби області Володимир Марків.
За  його словами, в Тернопільській області розпочнуть імунізуватимуть диких тварин всередині жовтня. Таким методом тварин вакцинують уже четвертий рік. Цього року Тернопільщина отримала понад 230 тисяч доз вакцини проти сказу.
"Всередині брикетів знаходиться пластикова капсула, всередині якої вакцина. Вона приманює хижаків – лисиць вовків. Коли тварина надкушує капсулу, то тим пластиком ранить собі піднебіння чи язик, а в рану потрапляє вакцина", – каже Володимир Марків.
 У 2007 році з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу встановили Всесвітній день боротьби зі сказом, який відзначають 28 вересня. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, сказ реєструється в 113 країнах світу.
На Тернопільщині цього року за медичною допомогою через укуси тварин звернулися понад 800 людей. Про це повідомила завідувачка відділення моніторингу небезпечних інфекцій обласного центру контролю хвороб Надія Годована. За її словами, сказ цьогоріч виявили в 13 тварин, це на 3 випадки більше, ніж торік.