Держлісагентство спільно з ДФС та Укрзалізницею визначили шляхи врегулювання ситуації на станціях "Чоп" та "Батєво"

Автор:  Прес-служба Держлісагентства
27.05.2016 03:00
        У Держлісагентстві відбулася нарада з приводу врегулювання проблемних питань, пов’язаних з експортом лісоматеріалів за участі представників Державної фіскальної служби України, Міністерства інфраструктури України, прикордонних облдержадміністрацій. Зокрема, йшлося про ситуацію, яка склалася у зв’язку із затриманням та перевіркою залізничних вагонів із деревиною на залізничних станціях «Чоп» та «Батєво» (Закарпатська обл.).
 Закарпатською митницею ДФС проводяться заходи, внаслідок яких станом на 27 травня на станціях «Чоп» та «Батєво»утворилося накопичення 169 вагонів із деревиною за товарними позиціями 4401, 4403 УКТ ЗЕД. Зазначені заходи проводяться згідно з розпорядженням голови Закарпатської ОДА від 13 травня 2016 року №236. Учасники наради зазначили, що вимоги розпорядження (у частині розмірних характеристик до дров) не відповідають положенням ГОСТу 3243-44.
 Необхідно відмітити, що під час митного оформлення лісопродукції на станціях відвантаження в обов’язковому порядку здійснюється митний огляд товару співробітниками ДФС із фотофіксацією процесу завантаження. Лісогосподарські підприємства галузі протягом багатьох років співпрацюють із європейськими партнерами, здійснюючи їм поставку дров. Інформацію про деревину, що експортується підприємствами відомства зареєстровано у системі електронного обліку.
Через простої вагонів, не з вини держлісгоспів, а також за їх розвантаження та навантаження, залізниця виставляє рахунки відправникам, порушуються умови міжнародних контрактів, а держава втрачає мільйони гривень.
 Із метою якнайшвидшого врегулювання складної ситуації, у ході зустрічі було вирішено залучити фахівців Держлісагентства до повторної перевірки затриманої продукції для встановлення відповідності товару кодам УКТ ЗЕД та розвантажити станції переходу.
 
Прес-служба Держлісагентства