Держлісагентство: Одним із пріоритетів діяльності лісгоспів є розвиток рекреації та лісового туризму

Автор:  За інформацією прес-служби Держлісагентства
25.10.2017 03:00
        Розвиток рекреаційних пунктів та лісового туризму є одним з пріоритетних напрямків роботи лісівників. На сьогодні в системі Державного агентства лісових ресурсів України діє майже 700 рекреаційних об’єктів на площі майже 100 га. Зокрема, за 9 місяців 2017 року було створено більше 40 додаткових місць для безпечного, зручного та затишного відпочинку у лісі.
        Зазвичай рекреаційні пункти розміщуються в найбільш відвідуваних місцевими жителями ділянках лісу, або ж, найчастіше, вздовж автомагістралей для перепочинку подорожуючих. Традиційно їх пропускна спроможність – від 10 до 40 осіб.
        Створюючи зони відпочинку, лісівники продумують всі дрібниці. Зазвичай в таких місцях зведено ошатні альтанки, дерев’яні накриття, столи зі зручними лавками. Камінні мангали та спеціально облаштовані місця для розведення багаття убезпечують поширення вогню в зелені насадження. Також в зонах для відпочинку обладнано місця для скупчення сміття.
        Обладнані території для стоянки авто та розчищені під’їзні дороги сприяють тому, що відпочиваючим не доводиться дбати про розміщення транспорту. А для тих, хто організовує пікнік з ночівлею, передбачені ділянки для розбивки наметів. Окрім того, в деяких з рекреаційних пунктів є навіть дитячі майданчики – гойдалки, пісочниці тощо.
        З інформаційною та агітаційною метою встановлюються панно, аншлаги, стенди, в яких йдеться про правила поведінки в лісі, поводження з вогнем, відповідальність за порушення лісового законодавства.
        Робота щодо створення рекреаційних пунктів триває постійно, адже в українських лісах є ще багато місць, які потрібно облаштувати всім необхідним для відпочинку місцевого населення та подорожуючих туристів. Заходи з будівництва та оновлення рекреаційних пунктів, в свою чергу, сприяють захисту лісу від можливих пожеж та забруднення побутовими відходами, контролюванню та регулюванню масових перебування населення в лісі.
        На фото: збудований бучацькими лісівниками 2015 року будинок, який є елементом музейного комплексу "Лемківське село", де щороку, на початку серпня проводиться фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини". Розташований на 45 кілометрі автодороги Н14, що в Криницькому лісництві ДП "Бучацький лісгосп".
За інформацією прес-служби Держлісагентства