Державна лісова охорона не зобов’язана охороняти ліси інших лісокористувачів

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
23.04.2018 10:06
Реагування на критику, Оперативна інформація
Уже не вперше працівники екоінспекції Тернопільської області, отримуючи інформацію від громадських активістів чи державної лісової охорони, щодо здійснення незаконних рубок та виїжджаючи на місце, де відбувалася незаконна рубка, відповідно проводячи фотофіксацію, видають її за свою.
Так було у випадку з виявленими рубками на території Монастириського району, коли в Криницькому лісництві державного підприємства «Бучацьке лісове господарство», на території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Криниця» державною лісовою охороною спільно з ГО «Скеля» було зафіксовано незаконну рубку 66 дерев на суму 73,2 тисячі гривень. Про це, відповідно було повідомлено правоохоронні органи та працівників екоінспекції, так як територія, де виявлено незаконну рубку дерев, відноситься до природно-заповідного фонду. Відповідно інформацію про незаконну рубку на території Гончарівської сільської ради на суму 1,5 мільйона гривень, екоінспектори отримали від ГО «Скеля».
Після виїзду працівників екологічної інспекції в засобах масової інформації з’явилася стаття «Відпал вапняку знищує ліс», де її автор Ігор Симисенко, посилаючись на коментар працівників даної установи, висловлює сумнів щодо сумлінності виконання своїх прямих обов’язків державною лісовою охороною ДП «Бучацький лісгосп». Ми не заперечуємо те, що державна лісова охорона не спрацювала на випередження і не запобігла вирубці лісу, проте факт зафіксовано та передано в правоохоронні органи, по гарячих слідах осіб, які порушили лісове законодавство, виявлено та вони понесуть покарання.
Враховуючи цей випадок, керівництвом державного підприємства «Бучацьке лісове господарство» дано розпорядження посилити охорону лісових насаджень та збільшити патрулювання держлісфонду на території Монастирищини, так як цей район є найбільш криміногенним у площині порушень лісового законодавства.
Водночас, триває постійна робота та співпраця щодо виявлення фактів порушень лісового та мисливського законодавства з правоохоронними органами як на районному, так і обласному рівнях, відтак працівники Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства щотижня виїжджають спільно з поліцією в рейди, аби попередити незаконні рубки лісів, патрулюючи державний лісовий фонд.
Є інша проблема. І вагома. Постійних лісокористувачів в області є небагато. А поряд із лісами, які мають господаря, є безліч тих, які нікому не передані для здійснення там охорони. Від цього часто-густо потерпають лісогосподарські підприємства обласного управління.
Маємо гарний приклад нещодавньої публікації на офіційному веб-сайті уже згаданої Держекоінспекції в Тернопільській області. Зокрема, йдеться про незаконну рубку лісів на загальну суму в мільйон гривень на території Бариської, Заривинецької та Переволоцької сільських рад Бучацького району. Автор публікації говорить про безгосподарність органів місцевого самоврядування, проте в підсумку, де логічно має бути поставлено основний акцент статті та висновок з усього написаного, знову згадується ДП «Бучацький лісгосп», мовляв колись хтось там збирався передати ті ділянки лісівникам під охорону, бо комунальне підприємство, якому вони належали, збанкрутувало. Даний намір так і залишився таким. Без офіційного нормативного документа, без усіх процедур передачі лісових насаджень держлісгоспу. А лісівники знову винні, бо не охороняють те, що не належить їм охороняти згідно з чинним законодавством.
Останнім часом позиція екоінспекторів не зовсім зрозуміла. Інколи здається, що в цій установі відбувається гоніння за привидами. І якщо в площині охорони лісів має бути досягнення спільної мети – збереження і раціональне використання зелених багатств, то наразі виникає думка, що тут шукають крайнього, а крайніми, їхніми ж вустами сказано й неодноразово, є лісівники.
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ