Делегація тернопільських лісівників взяла участь у ІІ етапі IV з'їзду лісівників України

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
18.03.2019 15:17
Загальні новини
Під час другого етапу IV з'їзду лісівників України, який відбувся 14 березня в Луцьку, лісівники всієї України підсумували що зроблено, а що ні за результатами І етапу з'їзду, що відбувся минулоріч (25 вересня 2018 року).
Лісівничу делегацію від Тернопільщини представляли начальник обласного управління Олег Яремко, перший заступник начальника обласного управління Іван Приймачук, голова ТОО профспілки працівників лісового господарства Людмила Рибачук, директор ДП "Бережанський лісгосп" Олександр Левчук, директор ДП "Бучацький лісгосп" Ігор Романишин, директор ДП "Кременецький лісгосп" Богдан Косінський, директор ДП "Тернопільський лісгосп" Степан Ладан, директор ДП "Чортківський лісгосп" Василь Фреяк, т.в.о. директора природного заповідника "Медобори" Орест Ходинь, а також лісничі Завалівського (Бережанське лісомисливське господарство) Ігор Семак, Теребовлянського (Тернопільський лісгосп) Ігор Невідомий та Копичинського (Чортківський лісгосп) Ігор Івашків.
Залишаються актуальними питання фінансування лісового господарства південних та східних областей, створення Державного фонду розвитку лісового господарства (законопроект 8238), відміна подвійного оподаткування (законопроект 9276), проведення Національної інвентаризації лісів (законопроект 8241).
Прийняття більшості цих законопроектів, необхідних для лісової галузі, були вимогою з’їзду лісівників України, який відбувся минулого року.
За підсумками проведеного ІІ етапу з'їзду лісівників України вирішено звернутися до Уряду України щодо:

- передбачення можливості додаткового фінансування лісового господарства Півдня і Сходу за рахунок перегляду Державного бюджету України на 2019 рік;
- при підготовці бюджету на 2020 рік передбачити створення окремого фонду фінансування лісового господарства на виконання Указу Президента 21.11.2017 №381/2017;
- розробка та затвердження комплексної програми розвитку деревообробної галузі та виконання Указу Президента 21.11.2017 №381/2017;
- збільшення вдвічі замовлення на підготовку в закладах вищої освіти спеціалістів лісогосподарських та деревообробних спеціальностей, зберегти лісові коледжі, як заклади технічної освіти, не допустити відтік молоді на заробітки в інші країни, враховуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН про проведення у 2019 році заходів до Всесвітнього дня лісів під гаслом "Ліс та освіта";
- розробити та затвердити комплексну програму розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу на основі кращих зразків та передового досвіду європейських країн.

Враховуючи наведене вище та те, що більшість із вимог лісівників, озвучених під час першого етапу не виконано, рішенням президії та делегатів, IV з'їзд лісівників України не завершено і переноситься на ІІІ етап.

Водночас метою з'їзду є вкотре звернутися до політичних партій та народних депутатів України. У проекті звернення йдеться про те, що в лісовому господарстві, деревообробній промисловості працюють більше півмільйона працівників, які з членами сімей становлять майже мільйон виборців. Тож слід виважено підійти до вирішення проблем лісової галузі, вважати неприпустимим замість конкретних пропозицій займатись політичним піаром, нехтуючи інтересами виборців, які працюють в лісовому господарстві.