Чортківський лісгосп запроваджує технологію тривалого зберігання жолудя

Автор:  Прес-служба ДП "Чортківський лісгосп"
05.11.2018 12:20
Загальні новини
У Скала-Подільському лісництві державного підприємства «Чортківське лісове господарство» триває заготівля насіння головної лісоутворюючої породи дуба звичайного.
Цьогоріч у лісництві планують переробити більше 10 тонн жолудя.
Для поліпшення посівних властивостей насіння, підприємство використовує спеціальне обладнання для переробки насіння, виготовлене самотужки. Це обладнання: для флотації (відбирається пошкоджене та пусте насіння), термотерапії (протягом 2,5 годин насіння обробляться від шкідників і хвороб при температурі 39-41ºС) та установка для обробки насіння хімічними препаратами проти грибкових захворювань. 
 
Для збереження насіння жолудя на наступні роки, їх засипають у бочки ємністю 55 л і при температурі – 3-5º С зберігають у стані біологічного спокою в холодильній камері.
 
Чортківський лісгосп цьогоріч вперше запроваджує технологію зберігання жолудів у холодильних камерах. Відповідне обладнання, завантажувальною вагою до 10 тонн, підприємство придбало за власні кошти. Таким способом відібране і оброблене насіння може зберігатися до трьох років без втрати його посівних якостей.