Чортківський лісгосп – у лідерах із закладення в школи сіянців й укорінених живців

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
28.05.2019 11:56
Загальні новини
В обласному управлінні завершується технічне приймання лісових культур – справа надважлива, адже лісівники області підсумовують, скільки лісових культур висаджено під час лісокультурної кампанії, а також скільки доповнено лісових культур, залишено під природне поновлення лісових ділянок, висіяно насіння в лісових розсадниках, висаджено саджанців у шкільні відділення та проведено живцювання в тепличних відділеннях.
Технічне приймання лісових культур здійснюють двічі на рік – навесні й восени. Разом із тим, спеціалісти лісгоспів та обласного управління здійснюють перевірку всіх об’єктів, де здійснювалася посадка та доповнення лісових культур поточного та 1, 2 та 3 років створення. 
Так, державне підприємство «Чортківське лісове господарство» лідирує за кількістю сіянців і укорінених живців, висаджених у шкільні відділення.
Як поінформував інженер лісових культур ДП «Чортківський лісгосп» Василь Горбуль, загалом по лісгоспу в шкільні відділення закладено 50 тисяч сіянців і укорінених живців. Лідерами є Улашківське – 9 тисяч, Скала-Подільське – 7 тисяч, Білецьке – 5,9 тисяч, Борщівське – 5,6 тисяч, Колиндянське – 5,3 тисячі штук, лісництва. 
Від початку весняного сезону лісництвам уже вдалося реалізувати садивного матеріалу на більш, як 64 тисячі гривень. Найбільше реалізували Колиндянське (лісничий Володимир Чегус - на фото зліва) й Улашківське (лісничий Олег Шевчук - на фото справа) лісництва – 24,3 та 20,1 тисяч гривень відповідно. Декоративні саджанці в основному придбавали сільські ради та населення. 
Нагадаємо, що базовим із вирощування декоративного садивного матеріалу в Чортківському лісгоспі є садивний центр Колиндянського лісництва, площею 0,02 га. Цьогоріч чортківські лісівники планують розширити площу центру під шкільне відділення на 0,9 гектара, де планують закладати декоративний посадматеріал на дорощування з метою його подальшої реалізації населенню.