Чортківські лісівники поділилися досвідом господарювання з хмельницькими колегами

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
07.10.2017 03:00
        Делегація керівників, головних лісничих та спеціалістів підвідомчих підприємств і спеціалістів Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства побувала на Тернопіллі з метою ознайомлення з роботою колег щодо поліпшення схожості насіння, вирощування садивного матеріалу і ін. 

        Насамперед побували в державному підприємстві "Чортківське лісове господарство".

        Зокрема, в Скала-Подільському лісництві ознайомилися з установкою для флотації жолудів, яка призначена для відсортовування здорових жолудів від пошкоджених шляхом занурення насіння у воду, де якісне насіння осідає на дно, а пошкоджене спливає на поверхню. Побачили й установку для термотерапії жолудів шляхом витримки їх у воді температурою 39-41 градус протягом 2,5 години. Після проведення термотерапії та протравлювання значно підвищується схожість обробленого насіння.

        Делегація оглянула навіс з автоматичним притіненням і системою зрошення для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, який розрахований на 170-140 тисяч штук сіянців. Тут незабаром планують також побудувати теплицю й басейн для накопичення води, а також придбати морозильну камеру.

        У Колиндянському лісництві побували в теплично-парниковому та насінницькому господарствах, шкілці декоративного садивного матеріалу. Тут займаються заготівлею, переробкою та зберіганням насіння лісових порід; заготівлею та вирощуванням декоративних живців; вирощуванням сіянців, саджанців, у тому числі із закритою кореневою системою шпилькових, листяних та чагарникових лісових і декоративних порід; реалізовують декоративний садивний матеріал.

        Крім того, гості побували на пасіці, в фруктовому саду з крапельним зрошенням, з цікавістю ознайомилися з одним із об'єктів постійної лісонасіннєвої бази - клоновою плантацією модрини японської площею 3 гектари, яку закладено 2010 року.

За інформацією інтернет-видання Depo.Хмельницький
із посиланням на прес-службу Хмельницького ОУЛМГ