Час купувати ялинку! Триває ялинкова компанія 2021-2022.

14.12.2021 12:17
На порозі зимові свята. Традиційно люди замислюються, де купити гарне новорічне деревце. Важливим є питання екологічності та легальної заготівлі хвойних. 
З метою забезпечення жителів області новорічними деревами у передноворічний період 2021 року створюються торговельні пункти у спеціально визначених місцях, біля контор лісництв, розсадників, уздовж автошляхів області, більш детальна інформація по місцях продажу з номерами телефонів відповідальних осіб розміщена на офіційному сайті Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства:
В м. Тернополі торгівельні майданчики по продажу новорічних ялинок будуть організовані у 2 місцях, а саме: на перехресті вул. Миру-Дружби та вул.Карпенка (поблизу магазину «АТБ-маркет»).
Середня ціна (з ПДВ) за погонний метр хвойного дерева по лісогосподарських підприємствах в області становить 70 грн, тобто не змінилася у порівнянні з попереднім періодом.  Ялина висотою 1-1,5 м.– в середньому коштуватиме 100 грн. за шт.  Зростає попит на новорічні дерева із закритою кореневою системою(ЗКС), їх можна висадити в ґрунт після свят або ж тримати до наступного року.У Тернополі купити деревце в горщику можна на пунктах продажу хвойних або у розплідниках лісомисливських господврств. Також можна замовити новорічний атрибут через інтернет.
Зауважимо, що заготівля новорічних дерев проводиться на спеціальних ділянках та за рахунок екземплярів, що вибираються при проведенні рубок пов’язаних з веденням лісового господарства. На даний період у постійному стані вирощування знаходиться 115 га плантацій новорічних ялинок. Асортимент дерев складається із сосни звичайної в обсязі 21,4 тис. шт. на площі 6,9 га, сосни кримської – 1,3 тис. шт. на площі 0,8 га, ялини європейської – 431 тис. шт. на площі 107,3 га. 
В новорічно-різдвяний період 2021-2022 роки лісогосподарські господарства області планують реалізувати 10 тисяч новорічних ялин і сосен, що на 25% більше у порівнянні із попереднім роком. В кожному з лісогосподарських підприємств розроблені та затверджені індивідуальні ціни на новорічні дерева (ялина європейська, сосна звичайна). Аби придбати новорічне дерево по собівартості, необхідно звертатися безпосередньо в лісгоспи та їхні підрозділи. 
Враховуючи позитивний досвід попередніх років під час забезпечення охорони хвойних насаджень напередодні зимових свят розроблено комплекс заходів, спрямованих на збереження лісів у різдвяно-новорічний період. 
По лісогосподарських підприємствах області видано низку наказів про взаємодію рейдових бригад державної лісової охорони з працівниками територіальних органів поліції, Держекоінспекції, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації під час патрулювання лісових масивів. 
Категорично заборонено заготівлю ялинок в порядку рубки життєдайного підросту та молодняків самосійного походження. Відпуск заготовлених новорічних дерев проводитиметься тільки при наявності на їх комлевій частині відпускних бирок (самоклеючих етикеток з нанесеним штрих-кодом) встановленого взірця. Заготівля новорічних гілок для прикрашення житлових і громадських приміщень, площ та інших місць загального користування під час новорічних свят (ДСТУ 6076.2009 «Ялинки і гілки новорічні») також здійснюватиметься виключно на спеціально визначених лісових ділянках або при суміщенні з проведенням рубок формування і оздоровлення лісів.
Перевірити місце заготівлі придбаного новорічного дерева, а відтак його законність, можна на сайті open.ukrforest.com вписавши у вкладку «Перевірка новорічних дерев» номер бірки.
За незаконну заготівлю новорічних дерев наступає адміністративна і кримінальна відповідальність.
Нехай новорічна ялинка принесе затишок та приємні емоції у Вашу оселю!
Контакти державних лісогосподарських підприємств по Тернопільському ОУЛМГ,
які пропонують для реалізації новорічні ялинки

 п/п

Назва підприємства

Відповідальна особа

Контакти

1

ДП "Бучацьке ЛГ"

А.І.Козак

І.Я.Починок

097 5624606

097 0747309

2

ДП "Бережанське ЛГ"

В.М.Кустов

098 9716579

3

ДП "Кременецьке ЛГ"

Г.І. Павловська

067 9779463

4

ДП "Тернопільське ЛГ"

А.І. Штепований

097 7883010

     5

    ДП "Чортківське ЛГ

            В.І. Горбуль

0678002817