«Буйно-зелено – декоративні насадження для вашого двору»

Автор:  прес-служба ТОУЛМГ
02.09.2021 16:41
         Ліс любить і потребує уваги. Кожне дерево колись було маленьким зерням, про яке дбайливо піклувалися, ростили, до якого докладали свою працю і душу. Лісокультурна робота часто залишається поза увагою людського ока, хоч є важливою складовою, без якої неможливо уявити розвиток галузі загалом.
       Догляд за молодими насадженнями для працівників Колиндянського лісництва ДП «Чортківський лісгосп» є щоденною справою, починаючи від збору та посіву насіння, заготівлі й посадки живців і до формування дерев. У розсаднику «живе» велике різноманніття декоративних рослин – чимало видів ялини, піхти, ялівцю, туї. Це відповідальне завдання, адже необхідно стврити оптимальні умови для вирощування високопродуктивного та біологічно стійкого до місцевого клімату садивного матеріалу. Після клопіткої роботи у парниках – підтримки необхідного температурного режиму, вологості, обробки від шкідників та бур’янів, сіянці висаджують у відкритий грунт. Далі увесь сезон, не залежно від примх погоди – під дощем чи у палючу спеку, проводять догляд за ними.
       Восени найкращий період для посадки саджанців друга половина вересня – початок жовтня, хоча при належному догляді рослини добре вкорінюються і в теплу пору року. Як розповідає помічник лісничого Колиндянського лісництва Василь Божек – для хвойних важлива відповідна вологість і грунт. «Ялівці добре ростуть у затінку, туя і самшит любить освітлені ділянки, самшит боїться приморозків і протягів, тому примерзає у молодому віці, якщо неправильно вибрати для нього місце, хоча згодом деревце віновлюється. Важливо забезпечити помірний полив. Також, при потребі, грунт має бути обробленим від личинок травневого хруща», – радить фахівець. 
       У Колиндянському розсаднику можна придбати посадковий матеріал декоративних рослин із закритою кореневою системою — а це справжня знахідка для садівників. Після висаджування рослина майже не хворіє і має приживлюваність майже 100 %.
       Підприємство реалізує популярні різновити туї західної – це туя західна колоновидна, західна юнацька, золотисто-периста, золотокінцева, шаровидна, смарагд, смарагд золотокінцева; туя західна Europa Gold;
ялівці – ялівець козацький, ялівець звичайний, казацкий "Andorra Variegata" , ялівець скельний Блю Арроу (Blue Arrow), ялівець середній Пфітцеріана Ауреа, самшит вічнозелений, самш.вічнозелений широколистий, 
       Також є кипарисовик Лавсона, кипарисовик горіхоплідний, барбарис звичайний, барбарис Фунберга, спірея квітуча, спірея японська, ялина голуба, ялиця біла.
Вирощування декоративних видів дерев потребує спеціальних знань та досвіду, ретельного ставлення та особливої уваги. Однак результат того вартий – рослини тішитимуть око і стануть бажаною окрасою і для затишного подвір’я і для вибагливого ландшафтного дизайну.        Запрошуємо до співпраці усіх бажаючих прикрасити свій двір чи територію – фізичних та юриичних осіб, представників ОТГ, громадських організацій, навчальних закладів.
 За детельною інформацією звертайтесь у ДП «Чортківський лісгосп», помічник лісничого Колиндянського лісництва Василь Божек тел. 0979216649.