Бучацький лісгосп проводить заходи зі шпигування жолудя під наметом букових насаджень

Автор:  Прес-служба ДП «Бучацький лісгосп»
22.10.2018 10:16
Загальні новини
У державному підприємстві "Бучацьке лісове господарство" застосовують дві системи ведення рубок головного користування - суцільнолісосічні рубки та рівномірно-поступові двоприйомні рубки. Останній метод проводиться в букових лісах, розрахований на природне насіннєве відновлення, перш за все бука лісового та інших цінних лісоутворюючих порід.
Насіннєве поновлення може бути присутнє в насадженні як до призначення рубки, так і з'явитись після проведення першого прийому рубки. Поступові способи рубок мають перевагу в тому, що дозволяють здійснювати лісівництво методами наближеними до природних, тобто формуються стійкі, високопродуктивні, змішані та різновікові деревостани багатого видового складу з перевагою найбільш цінних лісових порід. Це стає актуальним саме зараз, коли відбуваються глобальні зміни клімату, які вражають і лісові екосистеми, в першу чергу ліси штучного походження.
Однак, одним із факторів, який стає на заваді успішності здійснення відновлення лісів при поступових рубках, є періодичність плодоношення бука лісового. На жаль, тривалість періодів між роками, коли є достатній урожай насіння цієї цінної породи, має тенденцію до збільшення. За таких умов лісівники мусять шукати методи і способи, які б поліпшили ефективність здійснення лісовідновних заходів при веденні поступової системи рубок головного користування.
Одним із таких методів є сприяння природному поновленню різними способами. Ось і в цьому році в букових лісах державного підприємства "Бучацьке лісове господарство" повністю відсутнє плодоношення бука лісового, але, на щастя, є достатньо непоганий урожай жолудя дуба черешчатого, нашої основної і найбільш цінної лісової породи.
Через це, за ініціативою т.в.о. головного лісничого ДП "Бучацький лісгосп" Володимира Островського та за сприяння лісничого Монастириського лісництва Павла Штиника під безпосереднім керівництвом помічника лісничого Івана Старика, 19 жовтня, в Монастириському лісництві було проведено заходи зі шпигування жолудя під наметом букових насаджень. При цьому жолудь було посіяно в двох насадженнях, в яких протягом поточного року було проведено перший прийом поступової рубки та в одному, яке заплановано в рубку на перший квартал 2019 року.
Результатів цього експерименту лісівники очікують влітку 2019 року.