А чи відомо вам що..?

Автор:  Прес-служба Тернопільске ОУЛМГ
29.11.2019 13:27
Загальні новини
Уже незабаром в Україні розпочнеться зимова казка. Кожна домівка буде сповнена справжньою новорічною атмосферю з пишною красунею-ялинкою. У домівках пахнутиме медовими пряниками і солодкими пампушками, гарячою кавою і щойно сплетеним дідухом та обов’язково запах смачних мандарин,а ще яскраві інсталяції  та довгі і теплі розмови у колі друзів та рідних. Адже незабором Новий Рік та Різдво Христове.
З приходом новорічних свят  багатьох турбує питання, яку ялинку поставити вдома: справжню чи штучну?
На новорічні свята жителі Тернопільщини зможуть прикрасити свій будинок живою ялинкою вирощеною у спеціальному горщику, що дозволить після всіх  урочистостей, навесні, висадити її на дачі або у дворі будинку.  Окрім того підприємствами управління будуть реалізовуватися зрубані новорічні ялинки, які заготовляються на спеціальних плантаціях для вирощування новорічних ялинок та не завдають шкоди лісовому господарству.
Загальний запланований обсяг реалізації новорічних ялинок державними лісогосподарськими підприємствами управління становить понад 10 тис. шт. Придбати маленькі зелені красуні пропонують:
ДП «Тернопільський лісгосп», (відповідальна особа, 380978538446 – Дунець Арсен;)
ДП «Чортківський лісгосп», (відповідальна особа, 380678002817 – Горбуль Василь);
ДП «Бережанський ЛГМ», (відповідальна особа,  380989716579 – Кустов Володимир);
ДП «Кременецький лісгосп», (відповідальна особа,  380672545053 – Чапран Володимир);
ДП «Бучацький лісгосп», (відповідальна особа,  0970747309 – Починок Ігор).
З точки зору екології жива ялинка приносить природі менше шкоди, ніж штучна, оскільки більшість штучних ялинок виготовляються з матеріалів, які не можна утилізувати, а деякі з них можуть бути навіть токсичними через вміст свинцю. Також ціна штучних ялинок в рази більша за живі деревця. Щоб штучна ялинка окупила себе, нею необхідно користуватися мінімум 20 років, в той час як середній термін її експлуатації – близько 8 років.   
Натомість, живі ялинки після свят  можна переробити на компост. І навіть якщо цього з ними не станеться, вони просто будуть розкладатися, не забруднюючи при цьому навколишнє середовище.
Також нагадуємо про те, що всі новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:
  • самоклейними етикетками із штрих-кодом
  • пластмасовими бирками-стяжками
Ці засоби розриваються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюється їх повторне використання, що засвідчує законність походження таких ялинок.
Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті www.ukrforest.com/check. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.
Новорічні свята вже близько, а отже, час купувати ялинку. Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства пропонує для реалізації звичайні ялинки та ялинки вирощені у горщиках. 
                                                                                                     Автор: Прес-служба Тернопільське ОУЛМГ