22 жовтня на Тернопільщині відбулася масштабна посадка лісів

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
24.10.2016 03:00

        Минулої суботи на Тернопільщині відбулася масштабна посадка лісів у рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля». Зокрема, до садіння лісів зміг долучитися кожен, хто вболіває за долю зелених багатств нашого краю, адже акція проходила у кожному районі нашої області. Таким чином кожен зміг внести свою часточку у поліпшення загального стану довкілля нашого краю.

        Так працівники обласної державної адміністрації на чолі з головою Степаном Барною та його заступниками – керівником апарату ТОДА Ігорем Вонсом та Олегом Валовим здійснили посадку лісу в Колиндянському лісництві ДП «Чортківське лісове господарство». До слова, до акції долучився і голова Чортківської райдержадміністрації Михайло Сташків. Садили найціннішу лісову породу – однорічні сіянці дуба звичайного.

        «Посадка відбувається двічі у рік – навесні і восени,  говорить очільник області. – Якби кожен мешканець нашої області підтримав цю ініціативу, долучився до благородної справи й посадив бодай одне деревце, це стало б непоганим результатом для всієї області», – резюмує голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

        Загалом же за півтори години посадили більше 2,5 тисяч дубових сіянців на майже гектарній площі. Посадили б і більше, однак погодні умови трішки завадили.

        «Власне, погода показала присутнім, в яких нелегких умовах доводиться працювати лісівникам, виконуючи різноманітні лісогосподарські заходи. Адже не дивлячись на погодні умови, роботу потрібно виконати, бо час – це найцінніше для лісівника. Крім того, ми перебуваємо на ділянці, що вийшла з-під головного користування. Тут нещодавно відбулася заготівля лісу. Таким чином, ми хочемо запевнити громадськість, що ми одразу ж відновлюємо ті лісові ділянки, де здійснювалися лісозаготівельні роботи. Слова рубка лісу і посадка – для нас синоніми»,  запевняє начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко.

        Разом із тим, погода не завадила гарному настрою присутніх, бо незважаючи на те, що дощило, всі були впевнені в тому, що посаджені дубочки гарно приживуться. Тож покидали щойно посаджену ділянку лісокультурами дуба звичайного з відчуттям виконаного обов’язку та з упевненістю, що ще не раз братимуть участь у подібних акціях з примноження лісів Тернопілля.

        Довідка. Посадка лісів відбувалася на території всіх підприємств Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства. Так, у ДП «Бережанське лісомисливське господарство» посадку здійснювали у Бережанському (1,4 га) і Підгаєцькому (1,2 га) лісництвах; у ДП Тернопільське лісове господарство» - у Микулинецькому (2,4 га), Буданівському (1,2 га) та Збаразькому (2 га) лісництвах, у ДП «Кременецьке лісове господарство» – Лановецькому (2 га) та Суразькому (0,6 га) лісництвах. Участь у посадці взяли керівники та апарат райдержадміністрацій та районних рад.

        Крім того, сьогодні відбувається посадка на площі 1,6 га за участю Зборівської райдержадміністрації у Залозецькому лісництві Тернопільського лісгоспу, а 25 жовтня до посадки лісів долучаться працівники й керівництво Бучацької РДА у Бучацькому лісництві Бучацького лісгоспу.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ