Товариство лісівників України

Інформація про загальну кількість членів Тернопільської обласної організації Товариства лісівників України
 
 
 
Станом на
01.01.2017 року
1.
Кількість первинних організацій
7
2.
Кількість колективних членів
7
3.
Кількість індивідуальних членів
715
4.
Кількість штатних працівників апарату Товариства, в тому числі члени Товариства
-
5.
Кількість прийнятих протягом року в члени Товариства
-
6.
Кількість вибулих протягом року членів Товариства, в тому числі виключені за порушення статуту
-
 

   Звіт про роботу Тернопільської обласної організації Товариства лісівників України за 2017 рік

 Первинні та обласна організації, президія обласної організації активно включились у виконання рішень V з’їзду Товариства лісівників України, зокрема, проводили заходи з активізації роботи членів Товариства, спрямуванню зусиль на вирішення завдань поліпшення стану ведення лісового господарства, відтворення лісів та їх збереження, раціонального використання усіх лісових ресурсів, впровадження у лісогосподарське виробництво досягнень науки, застосуванню нових технологій та передового досвіду.  Зокрема, проводилася робота щодо висвітлення в ЗМІ інформації про проведення господарських заходів лісівниками а також просвітницька робота усіма первинними організаціями про значення лісу в житті людини, його ролі у поліпшенні та оздоровленні навколишнього середовища, по залученню громадськості до питань збереження лісу від пожеж, хвороб, шкідників та захисту лісу від виснаження незаконними рубками та негативного антропогенного впливу.
Обласна організація Товариства лісівників, президія обласної організації мобілізували первинні організації для участі в обласному конкурсі-змаганні вальників лісу, конкурсі на краще учнівське лісівниче об’єднання та всеукраїнському конкурсі на кращий теленарис присвячений роботі лісівників. Відповідно до плану роботи Товариства лісівників України, Тернопільська ОО підготувала і надала інформацію про співпрацю з професійними асоціаціями та спілками деревообробників з питань працевлаштування молодих спеціалістів та реалізації деревини.
Хобласний конкурс вальників лісу відбувся 1 серпня 2017 року на базі державного підприємства «Тернопільське лісове господарство». Дана професія є однією з найтравматичніших і найнебезпечніших у світі. Водночас вона захоплює не лише тих, хто обрав даний фах, а й тих, хто є звичайним глядачем і зовсім не розуміється в усіх тонкощах цієї професії. Та найголовнішим, що пропагується на даних змаганнях, є техніка безпеки під час проведення небезпечних робіт, тож кожне з конкурсних змагань дає змогу і глядачам, і учасникам побачити, як важливо дотримуватися всіх правил з техніки безпеки, ба саме від цього залежить не лише здоров’я, а й життя лісоруба.
Безперечним переможцем змагань, і водночас кращим у чотирьох вправах із п’яти, став представник підприємства ПП "Пролісок-О", яке надає послуги зі здійснення лісогосподарських робіт державному підприємству «Чортківське лісове господарство», Ілля Навотний, який представив нашу область і на Всеукраїнському конкурсі вальників лісу, що проходили на Київщині.
Робота з дітьми та виховання у їхніх серцях любові до природи, до лісу – це пріоритетне завдання працівників лісової галузі. На Тернопільщині, за спільними даними з обласним еколого- натуралістичним центром, діє 15 шкільних лісівничих об'єднань, де навчається 406 учнів. Учнівська молодь бере участь у всіх лісогосподарських роботах, допомагаючи лісівникам у їхніх буденних справах. А виявити кращих серед кращих допомагають конкурси місцевого й загальнодержавного рівня. Як показала практика, діти, які змалечку працюють у лісівничому середовищі, не лише пізнають важкий лісівничий хліб, що викликає в них повагу до цієї нелегкої і водночас такої почесної професії, а й розвиваються творчо, адже пізнають світ природи, пропускаючи її через свої ніжні серця й турботливі рученята. Звичайно, не всі вони в майбутньому стануть лісівниками, адже зараз, на жаль, лісівнича професія не користується популярністю серед молоді. Однак ті школярики, які у майбутньому таки оберуть лісівничий фах, стануть гідною лісівничою зміною та по праву називатимуться лісівничими вартовими зелених скарбів нашого краю.
Переможцем обласного конкурсу на краще шкільне лісництво визнано Калагарівське шкільне лісництво на базі навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІ ст. –ДНЗ» с. Калагарівка Гусятинського району, матеріали якого направлено на Всеукраїнський конкурс. Крім того, за результатами Обласного зльоту шкільних лісівничих об’єднань, участь у Х Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, який відбувся у Черкасах, за підтримки ТОО Товариства лісівників України, взяла учениця Завадівської ЗОШ І-ІІ ст. Марічка Барицька, яка гідно представила область на всеукраїнському рівні.
Згідно з планом роботи, обласною організацією товариства лісівників було підготовлено інформацію «Про співпрацю з професійними асоціаціями та спілками деревообробників з питань працевлаштування молодих спеціалістів та реалізації  деревини». Тернопільська обласна організація Товариства лісівників бачить своє завдання в налагоджені тіснішої співпраці з обласною спілкою деревообробників та лісозаготівельників з метою вироблення спільної позиції щодо питань, які турбують підприємців області, створення  нових робочих місць, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, вирішення інших наболілих питань місцевого рівня.
Так, 2016 року проведено 7 круглих столів, 3 із яких – у формі робочих нарад за участю держпідприємств Тернопільського ОУЛМГ, представників місцевих деревообробних підприємств, силових структур, фіскальної і митної служб, екоінспекції, управління екології та природних ресурсів, аграрної біржі та Тернопільської ОДА. Результатом напрацювань є створення робочих груп у кожному районі, діяльність яких спрямована на виявлення порушень як з боку представників деревообробних підприємств, так і лісових господарств.
Первинні організації Тернопільської обласної організації Товариства лісівників України брали участь:
· у підготовці й проведенні акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» та «День довкілля»;
· в роботі нарад, семінарів, наукових конференцій та інших заходах облуправління;
· у заходах в трудових колективах з нагоди свят «День працівника лісу» та «День знань».
Під час акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» працівники лісогосподарських підприємств обласного управління намагаються залучати якомога більше учнівської молоді. Поєднання теоретичних занять із практичними лісівники-наставники вважають найдієвішими для сприйняття уроків природи дитиною. Власне саме через нелегку фізичну працю діти вперше усвідомлюють, як багато потрібно докласти зусиль, аби лісовий організм функціонував. Разом із тим, кожен може внести свою частину корисного для лісу, пам’ятаючи елементарні правила поводження на природі, а відтак і навчитися не лише брати, а й стати корисним для нього.
Так, 2017 року, в рамках Акції, учні місцевих шкіл області здійснювали звичайну посадку лісових насаджень (учні Бариської ЗОШ І-ІІІ ст. в Бучацькому лісництві ДП «Бучацький лісгосп» на площі 0,5 га) та створювали лісокультури методом посіву жолудя дуба звичайного (учні Решнівської ЗОШ І-ІІІ ст.  на площі 3 гектари у Лановецькому лісництві ДП "Кременецький лісгосп", учнівська молодь загальноосвітньої школи I-II ступенів села Прошова  на площі 1,4 гектари у Микулинецькому лісництві ДП "Тернопільський лісгосп"). Крім того, студентська й учнівська молодь залучалася до садіння Дерев миру в рамках безтермінової Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру» (Вікнянське та Калагарівське шкільні лісництва  закладено Алею зеленого майбутнього у селі Вікно та посаджено «Дерева Миру»). Разом із тим, проведено ряд уроків профорієнтації для школярів про значення лісів, їх охорону та збереження.
Президією обласної організації Товариства лісівників було проведено тематичний семінар:
-  обласний огляд лісових та декоративних розсадників та будівництво розсадницького комплексу ДП «Чортківський лісгосп»;
Продовжено співпрацю з Інститутом Гірського лісівництва (м. Івано-Франківськ) із закладення серії стаціонарів з апробації досвіду переведення лісового господарства на вибіркову систему господарювання на прикладі ДП «Бережанський лісгосп». За результатами досліджень підготовлено й проведено обласний семінар-навчання.
У відповідності з рішеннями V з’їзду Товариства лісівників України, про поглиблення просвітницької роботи всіх підрозділів Товариства, первинними та обласною організаціями забезпечено системні виступи членів Товариства у пресі, на радіо телебаченні з метою інформування громадськості про внесок працівників лісового господарства у збереження та примноження лісових багатств. Проведено 14 виступів в засобах масової інформації, в тому числі 2 на обласному радіо,  на тему відвідування та правильного поводження з вогнем у лісових масивах серед населення, учнівської молоді.
 
  
   Голова Тернопільської обласної організації 
                        Товариства лісівників України                                                                                     І.Р. Гуменюк
 

 

 
 

 

 

 

 

 

Останні новини

international year of forests 2011