До уваги представників деревообробних підприємств. Аукціонні торги ресурсів ІІ кварталу 2018 року відбудуться 15 березня 2018 року на електронному майданчику ТБ "Тернопільська агропромислова біржа". Про час проведення буде поінформовано додатково.

Товариство лісівників України

Інформація про загальну кількість членів Тернопільської обласної організації Товариства лісівників України
 
 
 
Станом на
01.01.2017 року
1.
Кількість первинних організацій
7
2.
Кількість колективних членів
7
3.
Кількість індивідуальних членів
715
4.
Кількість штатних працівників апарату Товариства, в тому числі члени Товариства
-
5.
Кількість прийнятих протягом року в члени Товариства
-
6.
Кількість вибулих протягом року членів Товариства, в тому числі виключені за порушення статуту
-
 
 

Звіт про роботу Тернопільської обласної організації Товариства лісівників України за 2016 рік

 Первинні та обласна організації, президія обласної організації активно включились у виконання рішень V з’їзду Товариства лісівників України, зокрема, проводили заходи з активізації роботи членів Товариства, спрямуванню зусиль на вирішення завдань поліпшення стану ведення лісового господарства, відтворення лісів та їх збереження, раціонального використання усіх лісових ресурсів, впровадження у лісогосподарське виробництво досягнень науки, застосуванню нових технологій та передового досвіду.  Зокрема, проводилася робота щодо висвітлення в ЗМІ інформації про проведення господарських заходів лісівниками а також просвітницька робота усіма первинними організаціями про значення лісу в житті людини, його ролі у поліпшенні та оздоровленні навколишнього середовища, по залученню громадськості до питань збереження лісу від пожеж, хвороб, шкідників та захисту лісу від виснаження незаконними рубками та негативного антропогенного впливу.
Обласна організація Товариства лісівників, президія обласної організації мобілізували первинні організації для участі в   обласному конкурсі-змаганні вальників лісу, конкурсі на краще учнівське лісівниче об’єднання та всеукраїнському конкурсі на кращий теленарис присвячений роботі лісівників. Відповідно до плану роботи Товариства лісівників України, Тернопільська ОО підготувала і надала інформацію про співпрацю з професійними асоціаціями та спілками деревообробників з питань працевлаштування молодих спеціалістів та реалізації деревини.
ХIX обласний конкурс вальників лісу  відбувся 22 липня 2016 року на базі ДП «Чортківське лісове господарство». Дана професія є однією з найтравматичніших і найнебезпечніших у світі. Водночас вона захоплює не лише тих, хто обрав даний фах, а й тих, хто є звичайним глядачем і зовсім не розуміється в усіх тонкощах цієї професії. Та найголовнішим, що пропагується на даних змаганнях, є техніка безпеки під час проведення небезпечних робіт, тож кожне з конкурсних змагань дає змогу і глядачам, і учасникам побачити, як важливо дотримуватися всіх правил з техніки безпеки, ба саме від цього залежить не лише здоров’я, а й життя лісоруба.
Безперечним переможцем змагань, і водночас кращим у чотирьох вправах з п’яти,  став представник підприємства-організатора конкурсу ДП «Чортківське лісове господарство» Ілля Навотний, який представив нашу область і на Всеукраїнському конкурсі вальників лісу, що проходили на Київщині.
Робота з дітьми та виховання у їхніх серцях любові до природи, до лісу – це пріоритетне завдання працівників лісової галузі. На Тернопільщині, за спільними даними з обласним еколого- натуралістичним центром,  діє 12 шкільних лісівничих об'єднань, де навчається 204 учні. Учнівська молодь бере участь у всіх лісогосподарських роботах, допомагаючи лісівникам у їхніх буденних справах. А виявити кращих серед кращих допомагають конкурси місцевого й загальнодержавного рівня. Як показала практика, діти, які змалечку працюють у лісівничому середовищі, не лише пізнають важкий лісівничий хліб, що викликає в них повагу до цієї нелегкої і водночас такої почесної професії, а й розвиваються творчо, адже пізнають світ природи, пропускаючи її через свої ніжні серця й турботливі рученята. Звичайно, не всі вони в майбутньому стануть лісівниками, адже зараз, на жаль, лісівнича професія не користується популярністю серед молоді. Однак ті школярики, які у майбутньому таки оберуть лісівничий фах, стануть гідною лісівничою зміною та по праву називатимуться лісівничими вартовими зелених скарбів нашого краю.
Переможцем обласного конкурсу на краще шкільне лісництво визнано Калагарівське шкільне лісництво на базі навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІ ст. –ДНЗ» с. Калагарівка Гусятинського району, матеріали якого направлено на Всеукраїнський конкурс. Крім того, за результатами Обласного зльоту шкільних лісівничих об’єднань, участь у Х Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, який відбувся у Черкасах, за підтримки ТОО Товариства лісівників України, взяла учениця Завадівської ЗОШ І-ІІ ст. Марічка Барицька, яка гідно представила область на всеукраїнському рівні.
Згідно з планом роботи, обласною організацією товариства лісівників було підготовлено інформацію «Про співпрацю з професійними асоціаціями та спілками деревообробників з питань працевлаштування молодих спеціалістів та реалізації  деревини». Тернопільська обласна організація Товариства лісівників бачить своє завдання в налагоджені тіснішої співпраці з обласною спілкою деревообробників та лісозаготівельників з метою вироблення спільної позиції щодо питань, які турбують підприємців області, створення  нових робочих місць, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, вирішення інших наболілих питань місцевого рівня.
Так, 2016 року проведено 7 круглих столів, 3 із яких – у формі робочих нарад за участю держпідприємств Тернопільського ОУЛМГ, представників місцевих деревообробних підприємств, силових структур, фіскальної і митної служб, екоінспекції, управління екології та природних ресурсів, аграрної біржі та Тернопільської ОДА. Результатом напрацювань є створення робочих груп у кожному районі, діяльність яких спрямована на виявлення порушень як з боку представників деревообробних підприємств, так і лісових господарств.
Первинні організації Тернопільської обласної організації Товариства лісівників України брали участь:
· у підготовці й проведенні акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» та «День довкілля»;
· в роботі нарад, семінарів, наукових конференцій та інших заходах облуправління;
· у заходах в трудових колективах з нагоди свят «День працівника лісу» та «День знань».
Під час акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» працівники лісового господарства Тернопільщини намагаються залучати якомога більше учнівської молоді. Поєднання теоретичних занять із практичними лісівники-наставники вважають найдієвішими для сприйняття уроків природи дитиною. Власне саме через нелегку фізичну працю діти вперше усвідомлюють, як багато потрібно докласти зусиль, аби лісовий організм функціонував, даючи нам свої дари. Разом із тим, кожен може внести свою частину корисного для лісу, пам’ятаючи елементарні правила поводження на природі, а відтак і навчитися не лише брати, а й стати корисним для нього. Так, 2016 року, в рамках Акції, учні місцевих шкіл області здійснювали звичайну посадку лісу (Бариська ЗОШ І-ІІІ ст.) та створювали лісокультури методом посіву жолудя дуба звичайного, закладали шкілки новорічних ялин (Жизномирська ЗОШ І-ІІ ст.) Крім того, студентська й учнівська молодь залучалася до озеленення: пам’ятних знаків Героям Небесної сотні (Кременецький лісовий коледж) та Другої світової війни (Городницьке шкільне лісництво ПЗ «Медобори»); пришкільних територій (Городницька ЗОШ І-ІІ ст.) та закладала нові місця відпочинку у населених пунктах (Гримайлівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І.Пулюя). Вперше 2016 року долучили і місцевих школярів обласного центру (Школа-колегіум ім. Патріарха Й. Сліпого), які на своїй території заклали шкільний дендрарій. Тож, результатом Акції є створення чотиригектарної площі лісових культур, закладення шкілки новорічних ялин, площею 0,5 гектара, здійснення озеленення пам’ятних знаків та закладення двох скверів та одного дендрарію.
Президією обласної організації Товариства лісівників було проведено  тематичний семінар:
-  обласний огляд лісових та декоративних розсадників та будівництво розсадницького комплексу  ДП «Чортківське ЛГ»;
Продовжено співпрацю з Інститутом Гірського лісівництва (м. Івано- Франківськ) із закладення серії стаціонарів з апробації досвіду переведення лісового господарства на вибіркову систему господарювання на прикладі ДП «Бережанське ЛМГ». За результатами досліджень буде підготовлено і проведено обласний семінар – навчання.
У відповідності з рішеннями V з’їзду Товариства лісівників України, про поглиблення просвітницької роботи всіх підрозділів Товариства, первинними та обласною організаціями забезпечено системні виступи членів Товариства у пресі, на радіо телебаченні з метою інформування громадськості про внесок працівників лісового господарства у збереження та примноження лісових багатств. Проведено 14 виступів в засобах масової інформації, в тому числі 2 на обласному радіо,  на тему відвідування та правильного поводження з вогнем у лісових масивах серед населення, учнівської молоді.
 
  
   Голова Тернопільської обласної організації 
                        Товариства лісівників України                                                                                     І.Р.Гуменюк
 

 

 

 

 

 

Останні новини

international year of forests 2011