Програма розвитку лісового господарства

       Програма розвитку лісового господарства Тернопільщини на 2017-2021 роки спрямована на усунення дисбалансів у лісовому господарстві між нормами залісненості території області та її реальним станом, враховуючи потреби у ґрунтозахисній, водорегуляторній, лісогосподарській, оздоровчо-естетичній та екостабілізаційній функціях лісів, а також подолання основних дестабілізуючих факторів екологічної ситуації, в тому числі ерозії ґрунтів, виснаження річок, збереження й відтворення біорізноманіття рослинного і тваринного світу з урахуванням інвазивних видів (вселенців) та регулювання динаміки їх популяцій.

        Тернопільська область відноситься до малолісистих областей України. Площа земель лісогосподарського призначення області станом на 1 січня 2016 року становила 201,4 тис. га, з них 183,2 тис. га земель, вкритих лісовою рослинністю. Лісистість області становить 13,3%, що нижче за науково-обгрунтований показник для регіону (20%) та середній для України (16%). На одного жителя області припадає 0,19 га вкритих лісом земель. 

        Ліси на території області розташовані нерівномірно та зосереджені, в основному, в північній (з переважанням соснових деревостанів) і північно- західній частині (бук, граб), де лісистість сягає 20-25%, а також у південній частині (дуб, граб), де лісистість сягає 14-18%. Лісові масиви розташовані, в основному, на плато та схилах Бережанського горбогір‘я, Кременецьких гір, Товтрового кряжу та в долинах річок.

       На даний час 157,3 тис. га лісів області (78%) перебувають у постійному користуванні шести державних підприємств, що входять до сфери управління Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства. До складу асоціації "Тернопільагроліс" входить 6 підприємств, що здійснюють господарство на площі 23,6 тис. га.

       Про програму розвитку лісового господарства Тернопільщини на 2017-2021 роки

       Про внесення змін до програми розвитку лісового господарства Тернопільщини на 2017-2021 роки

 

       

 

Останні новини

international year of forests 2011