Мисливське господарство

 Основним завданням мисливського господарства є збереження, відтворення й раціональне використання ресурсів тваринного світу, що може бути досягнуто за рахунок створення для мисливських звірів та птахів кращих умов існування – забезпечення кормовою базою, боротьби з хижаками та браконьєрством. 
Згідно зі статистичними звітами 2016 року, мисливське господарювання в області проводиться на площі 950946 гектарів.
В мисливському господарстві області зайнято 118 працівників, в т.ч. 7 мисливствознавців та 111 єгерів, в обов’язки яких входить організація та проведення охорони державного мисливського фонду, розведення мисливських тварин, регулювання чисельності шкідливих тварин, підготовка пропозицій щодо термінів і порядку проведення полювання, розробка лімітів використання мисливських тварин, організація та контроль за здійсненням полювань.
На даний час зареєстровано понад 16 тисяч мисливців, з них активно беруть участь у полюваннях, щорічно обмінюють контрольні картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання – понад 6 тисяч осіб.
Згідно з даними обліку мисливських тварин, в області нараховується більше 5 тисяч диких копитних тварин, 60 тисяч хутрових звірів, 230 тисяч голів пернатої дичини.
Світовий досвід ведення мисливського господарювання показав високий економічний ефект і значний приріст мисливської фауни від вольєрних господарств і розведення диких видів тварин у напіввільних умовах. Правильна організація вольєрного господарства забезпечує охорону мисливської фауни від браконьєрів та хижаків, які в природних умовах істотно впливають на зменшення чисельності її популяції а також харчовий режим утримання забезпечують хороші результати вирощування диких тварин.
 Вольєрні господарства стали центрами із розведення й розселення диких копитних тварин на території мисливських угідь держпідприємств, підпорядкованих управлінню.
Так, на території області організовано 10 вольєрних господарств для утримання диких мисливських тварин у напіввільних умовах загальною площею понад 150 га. Найбільший вольєр (117 га) знаходиться у Білецькому лісництві ДП «Чортківський лісгосп». 
Карта-схема мисливських угідь Тернопільської області
  
 Дані зимових обліків у мисливських угіддях Тернопільської області 2016 року
 
 
 
                                                         
 

 

 

Останні новини

international year of forests 2011