Державне підприємство "Бучацьке лісове господарство"

Державне підприємство «Бучацьке лісове господарство»

48400, м. Бучач, вул. С.Бандери,12
факс: (03544) 2-27-47, тел. 
(03544) 2-13-38
e-mail: virobnichij_blg@i.ua

 

Державне підприємство «Бучацьке лісове господарство» розташоване у південно-західній частині Тернопільської області на території Бучацького, Монастириського і Теребовлянського та частково Заліщицького районів.

Загальна площа підприємства становить 26570 га в т.ч. покритої лісом 24625 га і об’єднує сім лісництв: Бучацьке, Дорогичівське, Золотопотіцьке, Коропецьке, Криницьке, Монастириське і Язловецьке.

Основними місцевими споживачами деревини є сільськогосподарські підприємства, населення, будівельні організації і ін.

Крім лісів державного лісового фонду в зоні діяльності лісгоспу є 5,3 тис. га лісів інших лісокористувачів (в основному сільськогосподарських підприємств). Ліси розміщені на території лісгоспу нерівномірно. Нижчий процент лісистості на північному сході території і вищий на південному заході. Найвищий процент лісистості має Монастириський адміністративний район – 23,1%.

Пріоритетним напрямком розвитку лісового господарства Бучаччини на поточний період і на перспективу залишається створення нових високопродуктивних насаджень у лісовому фонді, ефективне проведення рубок формування і оздоровлення лісів, створення захисних лісових насаджень на непридатних для сільськогосподарського використання землях для поступового доведення лісистості регіону до оптимальної.

З метою збереження цінних деревних порід та відтворення тваринного світу, на підприємстві створено природоохоронні об’єкти загальною площею 8027 га.

 Історія створення

Лісгосп заснований у 1939 році. Усі ці роки сповнені невтомною працею лісівників, які саджали і вирощували ліси, мережили родючі ниви полезахисними смугами, виховували молоді кадри, гідні своїх шанованих попередників і здатні продовжувати в майбутньому їхні славні справи – примноження зелених скарбів.

Структурні підрозділи

№ з/п
Лісництво
Адмiністративні райони 
Площа, га  
 
1
Бучацьке
Бучацький
Теребовлянський
Разом
2665,0
595,0
3260,0
2
Монастириське
Монастириський
Разом
3355,0
3355,0
3
Коропецьке
Монастириський
Разом
4014,0
4014,0
4
Криницьке
Монастириський
Бучацький
Разом
3168,0
43,0
3215,0
5
Дорогичівське
Заліщицький
Разом
4301,0
4301,0
6
Язловецьке
Бучацький
Разом
3864,0
3864,0
7
Золотопотіцьке  
Бучацький
Разом
4558,0
4558,0
Разом по лісгоспу 
26570,0

 

Колектив лісгоспу

Колектив лісгоспу нараховує 152 особи (станом на 01.01.2017). Основною ланкою, завдяки якій забезпечується виконання виробничих показників та досягнення високих результатів на підприємстві, є колектив працівників, які сумлінно виконують свій професійний обов’язок, здійснюючи неоціненний внесок у справу примноження лісів. Тому на підприємстві постійно дбають про їх соціальний захист, охорону праці, кар’єрний ріст, навчання, заохочення.

Велике значення в лісгоспі приділяється підбору кадрів, підвищенню їх кваліфікації та освітнього рівня. Залучають до своєї справи і молодь. Так, юне покоління майбутніх лісівників плекає лісгосп у шкільних лісництвах, створених при Баришській та Завадівських школах. Ці діти вже зараз залишають по собі зелені насадження, вносять свій посильний вклад у справу лісорозведення.

В цілому, колектив Бучацького лісового господарства живе повноцінним, насиченим подіями життям. Йому притаманні багаті традиції відданості справі, патріотизму, товариськості і згуртованості.

Основні напрямки діяльності підприємства

В теперішніх ринкових умовах, як і в попередні часи, основним завданням лісогосподарського підприємства є створення в найкоротші терміни високопродуктивних лісів з господарсько цінних деревних і чагарникових порід для підвищення лісистості держави, збереження біологічного різноманіття лісів, здійснення лісогосподарських заходів на основі природозберігаючих технологій, задоволення в потребах на деревину вітчизняних товаровиробників та населення, впровадження в роботу підприємства системи послуг у лісовому господарстві для досягнення оптимізації чисельності працівників, що дасть змогу направити вивільнені кошти для подальшого розвитку лісогосподарського виробництва.

Основною ціллю лісогосподарського підприємства є задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах, поліпшення водорегулюючих, ґрунтозахисних, рекреаційних та інших корисних властивостей лісів, створення сприятливих умов для розвитку підприємства, зменшення загрози деградації земель, зростання частки продукції лісового господарства у внутрішньому валовому продукті, забезпечення соціальної захищеності працівників лісового сектору.

Клімат району

Клімат району помірно-контенинтальний, без великих амплітуд температурних коливань як взимку так і влітку, з достатньою кількістю опадів і переважаючими західними і північно-західними вітрами. Клімат цього лісорослинного району сприятливий для росту всіх деревних порід, в тому числі таких вибагливих як бук, дуб, ясен та ін. Тут також успішно ростуть модрина європейська і японська, ялиця, дугласія, горіхи грецький і чорний та ін.

Об’єкти природно-заповідного фонду

Бучацький лісгосп охоплює велику кількість об’єктів природно-заповідного фонду, а саме:

- заказники місцевого значення: «Савинське», «Чемерова», «Межиліски», «Ковалівка»; 
- пам’ятки природи загальнодержавного значення: «Дністровський каньйон», «Зарваницький»;
- ботанічні пам’ятки природи місцевого значення: «Золота липа», «Шутроминські дуби», «Золотопотіцький дуб», «Язловецька діброва», «Рівна скеля»
Загальна площа об’єктів природно-заповідного фонду становить – 8445,4 га. 

 

Чапран Володимир Михайлович
директор
тел.: (03544) 2-13-38
приймальня
тел.: (03544) 2-21-09
 
Пухальська Надія Богданівна
гол. бухгалтер
тел.: (03544) 2-14-47
Турчак Володимир Дмитрович 
гол. лісничий
тел.: (03544) 2-22-79
Кравець Юрій Михайлович
т.в.о. головного інженера
тел.: (03544) 2-27-47

 

 

 

Останні новини

international year of forests 2011