Прес-служба

« Повернутись до списку
17.02.2017

Відповідь ДП «Бережанське ЛМГ» на статтю в інтернет-виданні «Бережани і Бережанщина»

        Опублікована стаття про жахливу вирізку лісу на Бережанщині, що це? Брак знань, нерозуміння елементарних основ ведення лісового господарства чи відкрита брехня анонімних борців, які так люблять попіаритись на болючих для суспільства питаннях.

        Лісистість Бережанського району становить майже 33%. Звичайно, на даних лісових територіях здійснювалася, здійснюється і має здійснюватися господарська діяльність. Лісові ж масиви, які представлені на карті в статті, складаються з двох урочищ «Соколиця» та «Солови» і розташовані на території Бережанського та Підгаєцького районів, знаходяться в користуванні двох лісогосподарських підприємств державного підприємства «Бережанське ЛМГ» та ДП «Бережанирайагроліс», а не лише на території Саранчуківської сільської ради.

        Дані лісові урочища представлені насадженнями різного віку – від лісових культур 2016 року створення до стиглих насаджень, в яких, згідно з лісовпорядкуванням та на законних основах, проводяться різного виду лісогосподарські заходи (рубки), в тому числі рубки стиглого лісу або суцільні рубки.

        Щодо статті, то автори обводять червоним кольором та позначають як незаконні рубки виділи лісових насаджень, де проводились законні рубки, в період з 1986 по 2016 роки. Дані площі не залишилися пусткою, на них проростають молоді насадження віком від 1 до 28 років, є випадок, коли в категорію незаконно зрубаного попало насадження віком 75 років, де рубки взагалі не проводилися (квартал 27 Підгаєцького лісництва).

        Цинічно виглядає позначення на карті, як незаконна рубка, законне розширення дороги, що веде з с. Базниківка до пластових Таборів в Хвалковій Долині.

        Окремо слід сказати, що ліс є відновним ресурсом, це кругообіг молодих дерев та старих, і критикувати лісівника за користування лісом, який їхні попередники посадили з метою виробництва, це те саме що критикувати селян за годівлю тварин, а пізніше продаж на бойню свиней, корів та курей, проведення жнив на раніше засіяних збіжжям полях, чи погляд «кривим оком» на осіннє копання посадженої навесні картоплі.

        Ліс, а окремо кожне дерево, народжується і вмирає, хворіє так як ми, бо є частиною природи, і невикористання його ресурсу в пік його продуктивності є неприпустимим марнотратством . Як приклад – урочище «Соколиця», яка складається з 3-х кварталів (окреме урочище в північно-західній частині карти – прим.). Видно, що рубки проводяться в основному з північного боку, де був стиглий деревостан, в цей самий час не зачіпають насадження 2-го та 3-го кварталів, де зосереджено більш молоді насадження. Тому і здійснюються рубки лісу, хоча анонімним борцям цього просто не зрозуміти.

        ДП «Бережанське ЛМГ» не стоїть осторонь від процесів, які відбуваються в державі. У 2016 році підприємство поставило більше 2.0 тис кубометрів деревини для опалення закладів освіти та медицини як в Бережанському так і в Козівському районах, сплатили податків і зборів на 1-го працівника підприємства в розмірі 66.0 тис. грн. Ці кошти пішли на посилення обороноздатності держави, на пенсії пенсіонерам (в тому ж числі жителям с. Базниківка), зарплати вчителям, лікарям, про яких так «переживають» анонімні борці.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ