Прес-служба

« Повернутись до списку
16.01.2017

Відповідь ДП «Бережанське ЛМГ» на статтю «На Бережанщині скоро може зникнути унікальна пам’ятка природи ХVII століття»

Відповідь ДП «Бережанське ЛМГ» на статтю «На Бережанщині скоро може зникнути унікальна пам’ятка природи ХVII століття»

         Автори статті допустили ряд неточностей та перекручувань фактів. Так, поблизу м. Бережани в околицях колишнього с. Рай знаходиться два об’єкти природо-заповідного фонду: пам’ятка садово-паркового мистецтва «Раївський парк» загальною площею 20.0 га та «Бережанський дендропарк», площею 5.0 га. Дані об’єкти ПЗФ є різними за своїм статусом. Крім того, вони ні історично, ні культурно не поєднані.

Пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Раївський парк», площею 20.0 га, оголошено постановою Ради Міністрів Української РСР від 29.01.1960 року «Про затвердження списку найбільш визначних парків-пам’ятників садово-паркової архітектури Української РСР».
Природно-заповідним фондом територія парку була оголошена лише на території держлісфонду. Разом із тим, мисливський будинок, господарські будівлі й навколишня територія для обслуговування цих будівель держлісфондом ніколи не була і відповідно в площу парку не входила і належала органу місцевого самоврядування (міській раді – прим.).
У 1994 році рішенням Бережанської міської ради дану територію площею 3,8314 га передано Єпархіальному управлінні Сокальської єпархії УГКЦ. На даний час Єпархіальне управління Сокальської єпархії УГКЦ здійснює санітарне зрізування сухостійних та небезпечних дерев, які знаходяться на переданій їм території. Проте в статті це вказано рубкою дерев у парку. Хоча рубка даних дерев не є на території парку, а на фотографіях видно, що зрізано дерева з дуплами та сухостійні.
ЩОДО ПАРКІВ
2011 року, згідно розпорядженням голови Тернопільської ОДА від 04.04.2011 року №240, пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Раївський парк» та дендрологічний парк місцевого значення «Бережанський» надано в довгострокове тимчасове користування відокремленому підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» (договір на право довгострокового тимчасового користування лісами від 24.05.2011 року). Тому з травня 2011 року даними об’єктами користувався, здійснював усі роботи з рекреації, благоустрою (а скоріш за все не здійснював – прим.) відокремлений підрозділ НУБіПУ «Бережанський агротехнічний інститут». Після п’ятирічного користування даними об’єктами листом від 11.11.2016 №235 відокремлений підрозділ НУБіПУ «Бережанський агротехнічний інститут» повідомив про відмову від виконання договору з 01.01.2017 року і від використання парку. На даний час ДП «Бережанське ЛМГ» звернулося з листом до міського голови Музички В.Я. (лист від 27.12.2016 року) з проханням створити комісію щодо передання парку постійному лісокористувачеві.
ПОВЕРНУТИ ДЕРЖАВІ – НЕ ДАТИ РОЗДЕРИБАНИТИ
Ситуація навколо пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Раївський парк» та дендрологічного парк місцевого значення «Бережанський» є неоднозначною. У 2011 році, як уже наголошувалось, дані об’єкти були передані в користування відокремленому підрозділу НУБіПУ «Бережанський агротехнічний інститут». Передавання здійснювали на основі багатьох звернень, рішень і позитивних висновків. Ось вам і результат…
Взяття даних об’єктів на баланс територіальної громади м. Бережани зобов’яже її визначити джерела фінансування на утримання парків, так як вони є неприбутковими і відіграють лише соціальну функцію. Чи має міська рада, яка за 20 років не витратила жодної гривні на утримання даних об’єктів, кошти? Питання риторичне.
За інформацією ДП «Бережанське лісомисливське господарство»