Прес-служба

« Повернутись до списку
07.01.2017

Щодо контрабандного вивозу лісу за кордон

Щодо контрабандного вивозу лісу за кордон

        Виявлення та затримання вагонів із незаконною деревиною на залізничних станціях в Одеській області – результати спільної співпраці лісівників, працівників Нацполіції, Генпрокуратури й СБУ.

Наразі триває слідство. Як тільки було зупинено вагони, туди для проведення експертизи виїхали працівники Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства. Вони виявили, що у вагонах окрім дров була й ділова деревина, яку заборонено експортувати.
Контрабандисти намагаються будь-якими методами обійти цю заборону. Вони підробляють документи на незаконно зрубаний ліс. Особливо сертифікати походження деревини.
Ми також масово виявляємо сумнівні документи при подачі на отримання сертифікату, про що одразу інформуємо правоохоронні органи. І зараз активно працює спільна робоча група з СБУ щодо перевірки сертифікатів.
Для того, щоб припинити подібні незаконні дії потрібний Єдиний електронний облік деревини для всіх лісокористувачів, щоб неможливо було виписувати накладні від руки. Зрозуміло, що за певну суму випишуть який завгодно документ.
На підприємствах Держлісагентства такий облік діє, і до нього мають повний доступ представники правоохоронних органів. Якщо він буде запроваджений і для інших 27% лісів, які не у підпорядкуванні агентства, то ми переведемо всіх постійних лісокористувачів на ТТН-ліс. Так походження лісу можна буде перевірити будь-де і в будь-який момент.
Сподіваюся, що незабаром питання удосконалення видачі сертифікатів, електронного обліку та посилення відповідальності за незаконні дії з лісом будуть вирішені на законодавчому рівні. Це не тільки знищить корупційну складову, а й створить всі умови для тотального контролю за обігом деревини.
За інформацією прес-служби Держлісагентства