Прес-служба

« Повернутись до списку
02.03.2016

Першоберезневі дубові баталії на Тернопільщині

Першоберезневі дубові баталії на Тернопільщині

        1 березня на Товарній біржі «Тернопільська агропромислова біржа» відбувся аукціон із продажу необробленої деревини ресурсів ІІ кварталу 2016 року. На аукціонні торги виставлено 5510 кубометрів деревини. На участь в аукціоні тернопільською деревиною заявилося 142 представники деревообробних підприємств Тернопільської й інших областей.

Як і очікувалось, враховуючи кількість заявлених учасників на участь в аукціонних торгах, аукціон першого весняного дня пройшов емоційно. Особливо це стосувалося перших 80 лотів, де розмістився пиловник дуба І, ІІ і ІІІ сортів. Продавці – представники державних підприємств Тернопільського ОУЛМГ, зважаючи на те, що ціна на нижчі сорти дубового пиловника перевищила ціну вищих, почали знімали лоти з торгів, аби середня ціна на дубовий пиловник, яка формується за результатами аукціонів, не піднімалася штучно й мала під собою якесь розумне підґрунтя.
Стосовно цього виступив т.в.о начальника Тернопільського ОУЛМГ Олег Яремко, який заявив, що пиловник дуба третього сорту не може дорівнювати ціні першого. А також пообіцяв покупцям, що запровадить на складах держпідприємств, де відбувається безпосередній відпуск деревини, камери відеоспостереження, аби деякі покупці, які щоразу піднімають галас на аукціонних торгах, поводилися добросовісно при відпуску їм лісопродукції, адже, вигравши деревину невеликих діаметрів, дехто з них намагається вибрати деревину більшого діаметру і кращого сорту.
До слова, аукціонний комітет збирався на екстрене засідання, зробивши перерву під час аукціону, під час якого вирішив піти назустріч покупцям і дати можливість поторгуватися в розумних межах, проте покупцям дубового пиловника так і не вдалося порозумітися, тож у результаті частина лотів із дубовим пиловником залишилися не купленими.
Така ж ситуація з фансировиною для стругання дуба. Щоправда, тут не реалізовано лише один лот. Водночас стартова ціна дубової фансировини порівняно з кінцевою різнилася в середньому на 2-3 тисячі гривень за кубометр, незважаючи на її сортність.
Процент реалізації пиловника та фансировини для стругання дуба становить 55,94% та 93,75% відповідно.
Зовсім не зацікавив покупців пиловник береста. Трохи більше половини викуплено пиловника липи – 53,33%. Низьким попитом користувалися пиловники хвойних: ялини – 26,32%, модрини – 68,52%, сосни – 88%.
За останні два аукціони досить непогано почали купувати граб. З 1355 кубометрів запропонованого викуплено 1170 або 86,35 відсотків.
90-відсоткову позначку реалізації подолали пиловники берези (93,33%) і бука (97,09%).
Стовідсотково реалізовано пиловники ясена, клена, клена гостролистого, ясеневу фансировину та техсировину ВПМ хвойних порід.
Всього реалізовано 4450 кубометрів деревини, що становить 76,84 відсотка. Сума реалізації становить 87,64 відсотка.
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ