Прес-служба

« Повернутись до списку
05.06.2015

Тернопільські аукціонні торги: шалений ажіотаж на пиловник дуба та торгування лотів до максимально можливих кроків

Тернопільські аукціонні торги: шалений ажіотаж на пиловник дуба та торгування лотів до максимально можливих кроків

         4 червня ц.р. відбувся аукціон із продажу необробленої деревини ресурсів заготівлі ІІІ кварталу 2015 року. Продавцями виступили п’ять державних підприємств, підпорядкованих Тернопільському обласному управлінню лісового та мисливського господарства. 

На аукціонні торги заявлено 127 покупців – представників деревообробних підприємств області й інших регіонів України. Однак, одного з них – ТОВ «Лімекс» – виключено з аукціонних торгів безпосередньо у день їх проведення. Причиною стало штучне підняття представником цієї фірми-одноденки лотів із пиловником бука. В результаті чого ціна доходила до абсурдної, що викликало неабиякий спротив серед інших представників деревообробної галузі. Тож у результаті додаткової перевірки документів про діяльність даного підприємства та інформації про те, що він є нечесним гравцем на аукціонних торгах, які проводилися в інших регіонах, представник відмовився від участі в аукціоні, а лоти, в яких він заявлявся, переторгували.
Шалений попит був, як завжди, на дубовий пиловник. На початку аукціону президент Товарної біржі «Тернопільська агропромислова біржа» Олександр Коровкін нагадав усім учасникам правила проведення аукціону, враховуючи те, при торгуванні лотів із пиловником дуба І, ІІ і ІІІ сортів, лоти доходили навіть до 80 кроку, що автоматично збільшувало стартову ціну в рази. Зокрема, Олександр Миколайович попередив учасників, що відмова від виграного лоту з надвисокою ціною матиме негативні наслідки насамперед для учасника аукціонних торгів. Зокрема, товарна біржа звертатиметься до всіх інших українських бірж, аби ті виключали таких горе-підприємців зі своїх списків також, не дозволяючи більше ніколи не брати участі в аукціоні.
В результаті аукціонних торгів найвищою зафіксовано ціну за кубометр пиловників дуба І сорту діаметром 36-49 см – 8890 грн при стартовій 3500 гривень, ІІ сорту 50 см і більше – 9520 грн (стартова – 3430 грн), ІІІ сорту діаметром 36-49 – 7025 грн при стартовій 2615 грн.
За результатами проведених аукціонних торгів реалізовано 4806 кубометрів із 6331 кбм виставленої на продаж деревини, або 75,91%. У грошовому еквіваленті процент реалізації становить 127,72, або 6 мільйонів 289435 тис. гривень.
Стопроцентно реалізовано пиловники дуба, бука, ясена, клена, берези, береста, липи, вільхи, сосни і модрини, фансировину для стругання дуба, бука і ясена. У лотах залишився пиловник граба – реалізовано 29,96%, фансировина для стругання берези – не реалізовано жодного кубометра.
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ